Rezultate te kerkimit per termin: +Zbuloi

Total: 8548
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.991Z

Ashensor vetëm në letër, hetimi zbuloi abuzimin me ndërtimet në Kashar

Mangësitë që ndërtuesit e pallateve u lënë klientëve të tyre që blejnë apartamente është bërë si rrallë herë objekt i hetimit të Prokurorisë së Tiranës. Ka mjaftuar një hetim sipërfaqësor që të dalin në pah edhe abuzimet e zyrtarëve të komunave që kanë për të detyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.604Z

Ja si e zbuloi përgjimi i SHISH Shullazin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për Emiliano Shullazin pas denoncimit të një biznesmeni, për një sipërfaqe parkimi 1 200 metra katrorë në Tiranë. Hetimet nisën në mesin e muajit shkurt pas denoncimit të Arjan Zikës. Për Emiliano Shullazin dhe Gilmando Danin e Ble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.897Z

Ndarja mes policisë dhe prokurorisë zbuloi krizën në shtet

  Disa zyrtarë të lartë të policisë injoruan fletëthirrjen e protokolluar nga prokuroria së paku një orë e gjysmë para ikjes së personit nën hetim, Damir Fazlliç, nga Tirana. Ndarja mes policisë dhe prokurorisë zbuloi në njëfarë mënyre krizën që ekziston në vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.097Z

Telefonata nga Anglia zbuloi vrasësin e dy vëllezërve Haxhialiu

Dosja Prokuroria zbardh vrasjen e Iglend dhe Nikola Haxhialiut. I akuzuar Eduart Kurti  Sokol Çobo Sokol Haxhialiu Iglend Haxhialiu Prokuroria e Tiranës ka zbardhur vrasjen e dy vëllezërve Haxhialiu, duke marrë të pandehur një person. Sipas aktakuzës, procedimi penal është regjistruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.958Z

Trend Micro zbuloi rreth 900 mijë aplikacione false Android

JAPONI - Kompania japoneze e sigurisë së softuerëve, Trend Micro, realizoi një studim mbi aplikacionet Android dhe zbuloi se rreth 900 mijë aplikacione ishin false. Këto aplikacione janë krijuar për të nxitur njerëzit në shkarkimin e tyre dhe p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.927Z

Zbuloi eksplozivin ne makinen e Dervishit

Nderohet me medaljen e “Trimërisë” gardisti që zbuloi eksplozivin e vendosur në makinën e prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi. Në një njoftim zyrtar bëhet e ditur se Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i ako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.329Z

Jeleku i zi zbuloi diçka të rëndësishme tek Kombëtarja

Kombëtarja kuqezi në prag të "Euro 2016" po përdor teknologjinë pasi në stërvitje janë parë që shumë lojtarë mbajnë veshur një "jelek" të zi i cili shërben për të matur të dhënat e lojtarëve. Ky sistem GGS i shërbente stafit teknik të skuadrës për të marrë informaci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama