Rezultate te kerkimit per termin: +Zbuloi

Total: 8548
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.958Z

Trend Micro zbuloi rreth 900 mijë aplikacione false Android

JAPONI - Kompania japoneze e sigurisë së softuerëve, Trend Micro, realizoi një studim mbi aplikacionet Android dhe zbuloi se rreth 900 mijë aplikacione ishin false. Këto aplikacione janë krijuar për të nxitur njerëzit në shkarkimin e tyre dhe p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.927Z

Zbuloi eksplozivin ne makinen e Dervishit

Nderohet me medaljen e “Trimërisë” gardisti që zbuloi eksplozivin e vendosur në makinën e prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi. Në një njoftim zyrtar bëhet e ditur se Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i ako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.329Z

Jeleku i zi zbuloi diçka të rëndësishme tek Kombëtarja

Kombëtarja kuqezi në prag të "Euro 2016" po përdor teknologjinë pasi në stërvitje janë parë që shumë lojtarë mbajnë veshur një "jelek" të zi i cili shërben për të matur të dhënat e lojtarëve. Ky sistem GGS i shërbente stafit teknik të skuadrës për të marrë informaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.952Z

Droni spiun zbuloi parcelat me kanabis të shqiptarëve në Itali

Me anë të një droni spiun, Policia italiane zbuloi parcelat me kanabis që një bandë shqiptare kishte kultivuar në Veri të Italisë. Ndërsa hetimet zbuluan se banda shqiptare e cila kishte këto parcela merrej dhe me shfrytëzim prostitucioni dhe të ardhurat i investonin në prodhimin e mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.954Z

PD, Bardhi: Gazetari Skuqi u kërcënua pasi zbuloi skemën e trafiqeve

Partia Demokratike vijoi edhe dje akuzat e saj ndaj qeverisë për përdorimin e infrastrukturës ushtarake për trafik droge dhe për këtë, ajo denoncoi kërcënimet që i janë bërë gazetarit të organit zyrtar të Partisë Rilindja Demokratike, Telnis Skuqi. Në një deklaratë për mediat, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.927Z

Zbuloi bombën në makinën e prefektit, Tahiri gradon efektivin e Gardës

TIRANË-Ministri i Punëve të Brendshme Sajmir Tahiri gradon efektivin e Gardës që zbuloi eksplozivin në automjetin e prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi.Medalje dhe rritje në gradë për efektivin Petrit Doka që shmangu shpërthimin nga makina e Dervishit pasi mundi të zbulojë në kohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.580Z

Agjenti gjerman zbuloi drogen nga Shqiperia

Nje agjent gjerman i infiltruar zbuloi rrjetin e trafikut te droges nga Shqiperia ne Gjermani. Prokuroria e Krimeve te Renda ne vendin tone ka mbyllur hetimet per Gazmend Sulajn, i akuzuar per trafik nderkombetar te lendeve narkotike, i cili erdhi ne Shqiperi nje vit me pare, porositi lenden narkoti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama