Rezultate te kerkimit per termin: +Zhuljeta

Total: 299
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.147Z

Arjoni: Zhuljeta nuk më ka shfrytëzuar

Nominimet e kësaj jave, dalja e Zhuljetës, marrëdhëniet e saj me banorët e tjerë, dhe veçanërisht me Arjonin, kanë qenë temat kryesore të diskutimit mes banorëve. Marrëdhënia mes Adelajdës dhe Bjordit është komentuar sërish, ndonëse banorët janë të bindur se dy të rinjtë ndie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.659Z

“Romeo e Zhuljeta” hap sallën e re ‘Shekspir’

Një zgjedhje vërtet domethënëse ajo e regjisorit Kiço Londo, për të promovuar sallën e re të Teatrit Metropol, ‘Shekspir’, me premierën e një prej tragjedive më të njohura të dramaturgut anglez, “Romeo e Zhuljeta”. Premiera e tragjedisë së njohur u dha këtë fundjavë në Te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.535Z

TKOB premier Romeo dhe Zhuljeta

Baleti “Romeo dhe Zhuljeta” është premiera më e fundit që Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit ka ngjitur në skenën e tij. Vepra e bazuar në tragjedinë e Shakespeare-t me të njëjtin titull, vjen në bashkëpunim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.480Z

Romeo dhe Zhuljeta magjeps Butrintin

“Romeo dhe Zhuljeta”, tragjedia muzikore e krijuar nga Gerard Presgurvic ishte një nga performancat më të famshme të mbajtura gjatë edicionit të 11–të të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit “Butrinti 2000”. Shfaqja është vënë në skenë në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.210Z

Romeo e Zhuljeta në Facebook

Nga Romeo dhe Zhuljeta e Shekspirit të dashurite virtuale. Ndoshta bota ndryshon në shekuj, por fundi i historisë mbetet sërish i njëjtë. Këtë radhe ndoshta edhe më tragjik, pavaresisht zhvillimit të shoqërise. Një histori që ka nisur në një ekskursion ne Vlore dhe qe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.901Z

Erjola apo Zhuljeta, cila do të largohet nga shtëpia?

"Kujdestar i javës", Qetsori, nuk ka pritur për të shfaqur cilësitë organizuese e drejtuese. Në ditën e parë pas natës së spektaklit e pasi u zgjodh prej banorëve të shtëpisë si lider, ai ka filluar menjëherë të ndajë detyrat për secilin e të përcaktojë se cili prej tyre do ta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama