Rezultate te kerkimit per termin: +Zvendskryeministri

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.093Z

Bashkëpunimi zviceran, Meta përshëndet strategjinë

Zvendskryeministri Ilir Meta ka prshndetur prezantimin e strategjis s re t bashkpunimit zviceran 2010-1013 pr Shqiprin, q do t ket impakt n zhvillimin ekonomik dhe social t vendit. Sipas numrit dy t qeveris, kjo strategji sht nj vler e shtuar n mbshtetje t reformave q Shqipria ka ndrmarr, si dhe vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.615Z

Meta në Liban, takim me Presidentin Michael Sulejman

Gjat nj takimi me Presidentin e Libanit Michael Sulejman, Zvendskryeministri dhe Ministri i Jashtm, Ilir Meta, diskutoi me t, mbi mundsit e mdha t intensifikimit t marrdhnieve dypalshe n fusha me interes reciprok. Ata ran dakord pr rndsin e plotsimit t kuadrit ligjor t marrdhnieve mes dy vendeve, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Titujt e pronsis brenda tre vitesh

Brenda tre vitesh, shqiptart do t marrin titullin e pronsis. Kryeministri Sali Berisha, gjat nj takimi me 12 prefektt e vendit, u ka krkuar ktyre t fundit, q t jen t paanshm n shprndarjen e ktyre titujve. Sipas Berishs, prefektt do t prballen me presione nga njerz t lidhur me pushtetin, kryesisht me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Topi n Asamblen e KE-s pr Kosovn

Presidenti Bamir Topi do t jet t martn n Asamblen e Kshillit t Europs, ku do t mbaj fjaln e tij dhe pritet q n qendr t saj t jet zgjidhja e statutit t Kosovs. Dje jan nisur pr t marr pjes n kt sesion t asambles, delegacioni shqiptar i drejtuar nga Aleksandr Biberaj, q sht dhe nnkryetar i delegacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Meta: Opozita të marrë pjesë në komisionin hetimor

Zvendskryeministri Ilir Meta, njherazi dhe Ministr i Jashtm, ka ftuar opozitn t jet pjes e komisionit hetimor pr procesin elektoral t 28 qershorit. I sapokthyer nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks, ku ndodhej pr nj vizit zyrtare, numri dy i ekzekutivit deklaroi se selia roz duhet t’i drejtohet G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Meta i kundërpërgjigjet PS-së: Dorëhiqem pas tre vjetësh

Pas krkess s Partis Socialiste q ministri i Jashtm, Ilir Meta, t jap dorheqjen pr arrestimin e ish-punonjsit t MPJ-s, Almir Rrapo pr trafik dore, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, iu prgjigj opozits se do t dorhiqet, por vetm pas afatit kushtetues, pra pas tri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Liria e medias, Meta: Mirëpresim bashkëpunimin me OSBE-në

Zvendskryeministri dhe ministr i Punve t Jashtme t Shqipris, Ilir Meta, zhvilloi dje nj takim me prfaqsuesen e OSBE-s pr Lirin e Shtypit, Dunja Mijatovic. Gjat takimit, Meta vlersoi punn e rndsishme q kryen ky institucion n drejtim t zbatimit t angazhimeve t OSBE-s n fushn e liri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama