Rezultate te kerkimit per termin: +Zvendskryeministri

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Topi n Asamblen e KE-s pr Kosovn

Presidenti Bamir Topi do t jet t martn n Asamblen e Kshillit t Europs, ku do t mbaj fjaln e tij dhe pritet q n qendr t saj t jet zgjidhja e statutit t Kosovs. Dje jan nisur pr t marr pjes n kt sesion t asambles, delegacioni shqiptar i drejtuar nga Aleksandr Biberaj, q sht dhe nnkryetar i delegacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Meta: Opozita të marrë pjesë në komisionin hetimor

Zvendskryeministri Ilir Meta, njherazi dhe Ministr i Jashtm, ka ftuar opozitn t jet pjes e komisionit hetimor pr procesin elektoral t 28 qershorit. I sapokthyer nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks, ku ndodhej pr nj vizit zyrtare, numri dy i ekzekutivit deklaroi se selia roz duhet t’i drejtohet G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Meta i kundërpërgjigjet PS-së: Dorëhiqem pas tre vjetësh

Pas krkess s Partis Socialiste q ministri i Jashtm, Ilir Meta, t jap dorheqjen pr arrestimin e ish-punonjsit t MPJ-s, Almir Rrapo pr trafik dore, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, iu prgjigj opozits se do t dorhiqet, por vetm pas afatit kushtetues, pra pas tri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Liria e medias, Meta: Mirëpresim bashkëpunimin me OSBE-në

Zvendskryeministri dhe ministr i Punve t Jashtme t Shqipris, Ilir Meta, zhvilloi dje nj takim me prfaqsuesen e OSBE-s pr Lirin e Shtypit, Dunja Mijatovic. Gjat takimit, Meta vlersoi punn e rndsishme q kryen ky institucion n drejtim t zbatimit t angazhimeve t OSBE-s n fushn e liri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vendimi, Meta: Hap pozitiv drejt anëtarësimit në BE

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, e konsideroi dje nj hap pozitiv drejt antarsimit t plot n BE, vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr shqiptart. Z. Meta prshndeti dje miratimin nga Komisioni Evropian t propozimit legjislativ lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

PS, Felaj: Ja ku e shkeli ligjin ministri Prifti

Duke iu referuar kundrprgjigjes s ministrit Prifti, se ai nuk ka konflikte interesi, deputetja e PS-s, Felaj, deklaroi dje: “Dritan Prifti merr detyrn e tij si ministr i Ekonomis n 17 shtator 2009 dhe vetm nj jav m pas, n 23 shtator 2009, ai emron kushririn e ministrit Vasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Meta: Rama është xheloz për Priftin, po krijon klimë të pandershme

Numri dy i qeveris Ilir Meta sht deklaruar pr her t par publikisht mbi debatin mes ministrit t Energjetiks Dritan Prifti dhe Partis Socialiste. Debat q ka degjeneruar n akuza t ndrsjellta mes palve. Pr Metn e gjith kjo ka pr baz nj mllef t vjetr t kreut t PS Rama ndaj prfaqsuesit t LSI n qeveri Drit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama