Rezultate te kerkimit per termin: +Zvendskryeministri

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

Kui n Konferencn pr Ballkanin Perndimor

Zvendskryeministri Hajredin Kui udhton sot pr n Bruksel, ku do t marr pjes n Konferencn pr Ballkanin Perndimor, me temn Tejkalimi i krizs ekonomike, nga bashkpunimi regjional n antarsimin n BE. Sipas nj njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, n kuadr t vizits n Bruksel, Kui do t marr pjes edhe n nj dark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

SHBA, Meta takohet me Steinberg

N vazhdim t vizits s tij n Washington DC, zvendskryeministri Ilir Meta u prit nga zvendssekretari amerikan i Shtetit, Steinberg. N takim sht diskutuar n lidhje me cshtjet e siguris. Zvendskryeministri Meta paraqiti qndrimin e qeveris shqiptare pr pjesmarrje aktive n operacionet ndrkombtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Meta në Spitalin Ushtarak: Qeveria do të ofrojë ndihmën e nevojshme

Zvendskryeministri, njkohsisht ministri i Jashtm, Ilir Meta, vizitoi dje t plagosurit e aksidentit n Fush-Arrz, t cilt ndodhen n Spitalin Ushtarak. Meta theksoi pr mediat se ndihet i tronditur nga kjo tragjedi e rnd q ka prekur gjith opinionin publik, duke shtuar se vlerson solid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Meta përshëndet vendimin e GJND për pavarësinë e Kosovës

ZvendsKryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme t Republiks s Shqipris, Ilir Meta ka prshndetur sot mendimin kshillimor t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, si organi kryesor i drejtsis ndrkombtare, q konfirmon n mnyr t qart se shpallja e pavarsis s Kosovs sht nj akt i ligjshm dhe n prputhje me t Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Meta: Nuk ka letër në SHBA. Vizat, marshim i pa ndalshëm Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','3

Ministri i Jashtm Ilir Meta, prgnjeshtroi disa media, sipas t cilave dikasteri i tij ka pasur shkmbim letrash mes tij dhe Sekretares s Shtetit n lidhje me punn e kryer nga ambasadori amerikan n largim, Uidhers n Tiran. Zoti Meta, deklaroi gjithashtu se Shqipria ka plotsuar t gjitha kriteret pr liber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Meta përgënjeshtron: Asnjë letër kundër Withersit

Withers, Meta: Jo shkëmbim letrash me SHBA-në Qeveria shqiptare hedh posht spekulimet mediatike pr shkmbim letrash me SHBA-n lidhur me qndrimet e shprehura n Tiran t ambasadorit Withers gjat mandatit diplomatik. Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgnjeshtroi dje lajmin e disa mediave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Hiqet ligji pr ushtrin

Gjat mbledhjes s sotme t qeveris, sht vendosur q t hiqet shrbimi i detyrueshm ushtarak pr t gjith shtetasit shqiptar. Kryeministri Berisha gjat mbledhjes theksoi se ky vendim, do t oj n krijimin e nj ushtrie profesionale. Gjithashtu gjat mbledhjes s radhs q qeveris, i diskutuan edhe titujt e pronsis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama