Rezultate te kerkimit per termin: +Zvendskryeministri

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Meta përshëndet vendimin e GJND për pavarësinë e Kosovës

ZvendsKryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme t Republiks s Shqipris, Ilir Meta ka prshndetur sot mendimin kshillimor t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, si organi kryesor i drejtsis ndrkombtare, q konfirmon n mnyr t qart se shpallja e pavarsis s Kosovs sht nj akt i ligjshm dhe n prputhje me t Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Meta: Nuk ka letër në SHBA. Vizat, marshim i pa ndalshëm Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','3

Ministri i Jashtm Ilir Meta, prgnjeshtroi disa media, sipas t cilave dikasteri i tij ka pasur shkmbim letrash mes tij dhe Sekretares s Shtetit n lidhje me punn e kryer nga ambasadori amerikan n largim, Uidhers n Tiran. Zoti Meta, deklaroi gjithashtu se Shqipria ka plotsuar t gjitha kriteret pr liber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Meta përgënjeshtron: Asnjë letër kundër Withersit

Withers, Meta: Jo shkëmbim letrash me SHBA-në Qeveria shqiptare hedh posht spekulimet mediatike pr shkmbim letrash me SHBA-n lidhur me qndrimet e shprehura n Tiran t ambasadorit Withers gjat mandatit diplomatik. Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgnjeshtroi dje lajmin e disa mediave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Hiqet ligji pr ushtrin

Gjat mbledhjes s sotme t qeveris, sht vendosur q t hiqet shrbimi i detyrueshm ushtarak pr t gjith shtetasit shqiptar. Kryeministri Berisha gjat mbledhjes theksoi se ky vendim, do t oj n krijimin e nj ushtrie profesionale. Gjithashtu gjat mbledhjes s radhs q qeveris, i diskutuan edhe titujt e pronsis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Çelet panairi Ditët e biznesit kosovar në Shqipëri

35 kompani kosovare kan elur n Durrs panairin “Ditt e Biznesit Kosovar n Shqipri” q organizohet nga Aleanca Kosovare e Bizneseve me mbshtetjen e Bashkis s qytetit. Kryebashkiaku Vangjush Dako sht shprehur pr nj bashkpunim akoma m t ngusht n drejtim t rritjes s mundsive pr bashkpunim n sf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.093Z

Bashkëpunimi zviceran, Meta përshëndet strategjinë

Zvendskryeministri Ilir Meta ka prshndetur prezantimin e strategjis s re t bashkpunimit zviceran 2010-1013 pr Shqiprin, q do t ket impakt n zhvillimin ekonomik dhe social t vendit. Sipas numrit dy t qeveris, kjo strategji sht nj vler e shtuar n mbshtetje t reformave q Shqipria ka ndrmarr, si dhe vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.615Z

Meta në Liban, takim me Presidentin Michael Sulejman

Gjat nj takimi me Presidentin e Libanit Michael Sulejman, Zvendskryeministri dhe Ministri i Jashtm, Ilir Meta, diskutoi me t, mbi mundsit e mdha t intensifikimit t marrdhnieve dypalshe n fusha me interes reciprok. Ata ran dakord pr rndsin e plotsimit t kuadrit ligjor t marrdhnieve mes dy vendeve, me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama