Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrn

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.401Z

Zgjidhja e ngërçit, Topi takon Withers

Situata e pazhbllokuar politike n vend mbetet srish shqetsim pr faktorin ndrkombtar, ndrkoh q kreu i shtetit mbetet i hapur pr t kontribuar n zgjidhjen e ngrit. Presidenti Bamir Topi pati dje nj takim pune me ambasadorin e Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Tiran, John Withers. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Topi-partive politike: Jepni sugjerime pr antart

Presidenti i Republiks Bamir Topi u ka drguar nj letr t gjitha partive parlamentare n vend, duke iu krkuar sugjerime lidhur me przgjedhjen e kandidaturave pr antar t Gjykats s Lart. Partit politike kan t drejt t paraqesin sugjerimet e tyre pran grupit t puns, deri me dat 30 qershor. N prfundim t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Berisha, bisedë me fëmijët për letërsinë, dhuron edhe disa libra

Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.951Z

Shpërthim në Mitrovicë, 6 të plagosur

T paktn 6 persona jan plagosur n nj shprthim q ndodhi sot rreth ors 10 n lagjen e Boshnjakve n veri t Mitrovics. Mediat serbe flasin madje pr nj shifr deri n 12 t lnduar. Agjencia serbe e lajmeve Tanjug bn t ditur se n incidentin n lagje t boshnjakve ka humbur nj person, mjeku i spitalit t Mitrovics

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Obama emëron pasardhësin e Withersit në Tiranë

Presidenti amerikan, Barack Obama, njoftoi kandidatin pr ambasadorin e ri t Shteteve t Bashkuara n Shqipri. Diplomati Alexander Arvizu sht diplomat karriere i Shrbimit t Huaj, n rangun e kshilltarit ministror dhe aktualisht sht drejtor i Zyrs s Zhvillimit t Karriers dhe Pozitave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Militantt vrasin 12 zyrtar pakistanez

Nj grup i militantve sulmoi sot nj zyre t shrbimit t inteligjencs n pjest qendrore t Pakistanit, duke vrar me kt rast s paku 12 persona. Ky sulm srish dshmoi se kryengritsit ende jan n gjendje q t godasin zemrn e aparatit shtetror. Sulmi n qytetin e Multanit sinjalizoi vendosmrin e militantve, prku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Prifti: Kam parë Ramën duke marrë drogë në zyrën e bashkisë

PS ngre padi penale ndaj ministrit Prifti Ministri Dritan Prifti ka deklaruar dje se ka par me syt e tij kryetarin e Partis Socialiste, njkohsisht kryebashkiak i Tirans, duke marr drog. Madje, ai shton se kt veprim ai e kryente n zyrn e shtetit, pikrisht n zyrn e kryetarit t bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama