Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrn

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.935Z

Ndërtimet pa leje, gati hipotekimi për mijëra dosje

Qirjako: Regjistrimi përfundon brenda 15 ditëve Mijra dosje kan mbrritur n Zyrn Qendrore t Regjistrimit t Pasurive t Paluajtshme pr t’u regjistruar. Pasi kan marr lejen e legalizimit, qytetart iu jan drejtuar zyrave t Hipoteks pr tprfundimisht regjistrimin e pasuris s tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Dështon sërish mbledhja e Këshillit Bashkiak Patos

Kshilli Bashkaik i Patosit ka rreth tre muaj q nuk mblidhet, kjo pr shkak se kshilltart e majt, pas zgjedhjes s Kryetarit t ri, q i prket mazhorancs nuk e njohin kt kshill. Mbledhja e rradhs e Kshillit Bashkiak sht zhvilluar n zyrn e Sekretarit t Prgjithshm, pasi kshilltart e majt dhe punonjsit e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Eshton fillon takimet në Prishtinë

Prfaqsuesja e Lart e Bashkimit Europian pr politik t Jashtme dhe Siguri, Kethrin Eshton ka filluar vizitn e saj t par n Prishtin, n kuadr t turneut diplomatik n rajon. Ndalesa e par e Eshton ishte n zyrn e Euleks ku ajo sht takuar me prfaqsuesin special t BE-s, Piter Feith, shefin e misionit EULEX,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Rradhë në tërheqjen e pasaportave në Fier

Ngutja e emigrantve pr tu pajisur me pasaportat e reja biometrike ka shtuar fluksin e t interesuarve n qytetin e Fierit. Paraqitja e tyre n sportelet e trheqjes s pasoprtave sht shoqruar me tension dhe kaos dukeq rradht t zhvendosen n muret dhe tarracn e ndrtess. Numri i lart i prodhimit t pasaporta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.654Z

Hipoteka: Pengesë ligjore ndaj tentativave të Ramës për tjetërsimin e pronave

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka hedhur poshtë akuzat ndaj saj se ka abuzuar Zyra e Regjistrimit t Pasurive t Paluajtshme ka hedhur posht akuzat ndaj saj se ka abuzuar dhe bllokuar pronn e nj familjeje pa t drejt. N nj njoftim zyrtar t Zyrs s Regjistrimit t Pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Legalizimet me bono, ndëshkime për qytetarët që vonojnë procesin

Procesi i legalizimit t ndrtimeve pa leje, n Qarkun e Elbasanit sht duke ecur me ritme t shpejta pr shkak t prdorimit t bonove t privatizimit n masn 70 % t vlers totale t legalizimit. Sipas Drejtoreshs s ALUIZNI-t Mimoza Trimi, puna po vazhdon edhe gjat muajit gusht duke arritur t miratohen afrsisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

FSHA: Debati banal, Shala në polici

Kallzimi Sportistja Klodiana Shala ka prfunduar n polici, pas nj konflikti banal me fjal me punonjsit e Federats Shqiptare t Atletiks. Drejtoresha e FSHA sht denoncuar prej punonjsve se ka abuzuar me funksionin pr shkak se u ka ndryshuar zyrn. Burimet policore bn t ditur se konflikti ka ndodhur dis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama