Rezultate te kerkimit per termin: +Zyrn

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.654Z

Hipoteka: Pengesë ligjore ndaj tentativave të Ramës për tjetërsimin e pronave

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka hedhur poshtë akuzat ndaj saj se ka abuzuar Zyra e Regjistrimit t Pasurive t Paluajtshme ka hedhur posht akuzat ndaj saj se ka abuzuar dhe bllokuar pronn e nj familjeje pa t drejt. N nj njoftim zyrtar t Zyrs s Regjistrimit t Pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Legalizimet me bono, ndëshkime për qytetarët që vonojnë procesin

Procesi i legalizimit t ndrtimeve pa leje, n Qarkun e Elbasanit sht duke ecur me ritme t shpejta pr shkak t prdorimit t bonove t privatizimit n masn 70 % t vlers totale t legalizimit. Sipas Drejtoreshs s ALUIZNI-t Mimoza Trimi, puna po vazhdon edhe gjat muajit gusht duke arritur t miratohen afrsisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

FSHA: Debati banal, Shala në polici

Kallzimi Sportistja Klodiana Shala ka prfunduar n polici, pas nj konflikti banal me fjal me punonjsit e Federats Shqiptare t Atletiks. Drejtoresha e FSHA sht denoncuar prej punonjsve se ka abuzuar me funksionin pr shkak se u ka ndryshuar zyrn. Burimet policore bn t ditur se konflikti ka ndodhur dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Shërbimet për qytetarët, qeveria: Në një sportel të vetëm

Gjat ktij mandati t qeverisjes s djatht, qytetart do mund t marrin prgjigje pr krkesat e tyre n nj sportel. Qeveria miratoi dje projektligjin “Pr bazn e t dhnave shtetrore”, i propozuar nga Ministria pr Inovacionin dhe Teknologjin e Informacionit e t Komunikimit. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Njerzit e Gjykats Supreme

Emrat e przgjedhur pr gjyqtar t Gjykats Supreme dhe Zyrn e Prokurorit, ka disa jav q jan n tavolinn e presidentit t Republiks. Por ata nuk bhen n asnj mnyr publik, ndonse bhet fjal pr pozita shum t rndsishme t institucioneve t drejtsis n vend. Megjithkt, Expressi ka mundur t kuptoj se disa nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Presidenti emron gjyqtart

Para se t prfundoj ky vit, pritet q presidenti i Republiks, Fatmir Sejdiu, t nnshkruaj emrimet e gjyqtarve t Gjykats Supreme t Kosovs. Ka rreth dy jav q kshilli Gjyqsor i Kosovs i ka drguar emrat e kandidatve n Presidenc, n mnyr q kreu i shtetit t nnshkruaj emrimet e tyre. Aktualisht, sipas zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.538Z

Ambasadori i OSBE-së lë Shqipërinë. Bosch takim lamtumire me Topin

Lists s ambasadorve q largohen nga Shqipria n fund t vers pr shkak t mbarimit t mandatit, i shtohet dhe Robert Bosch. Shefi i OSBE-s n Tiran ka zhvilluar takimin e lamtumirs me kreun e shtetit duke i premtuar se do t vazhdoj t ofroj ndihm n konsolidimin e shtetit t s drejts dhe demokracis. Po ashtu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama