Rezultate te kerkimit per termin: +Abbottabad

Total: 99
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.098Z

Abbottabad park argetues aty ku u vra Bin Laden

Në qytetin pakistanez, ku Osama bin Laden u gjet dhe u vra nga forcat speciale amerikane, është duke u ndërtuar një park zbavitës, në përpjekje për të nxitur turizmin. Parku nuk ka asnjë lidhje me ish-udhëheqësin e al-Qaeda-s,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.066Z

Bin Ladeni udhëhoqi Al Qaeden nga Pakistani

Nga Express më 08 maj 2011 në ora 12:52 Zyrtarët amerikanë kanë thënë se ata besojnë që Osama bin Laden ka kontrolluar strategjitë dhe operacionet e Al Qaedes nga shtëpia e ti në Pakistan. Dëshmitë që janë marrë nga kompleksi i tij më 2 maj, si pjesë e bastisjeve amerikane q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.101Z

Vendi ku u vra Bin Laden se shpejti ne park

Vendi ku u vra Bin Laden se shpejti ne park E marte 05 Shkurt 2013 1017 p Vendi ku u vra Bin Laden se shpejti ne parkNe qytetin pakistanez ku Osama bin Laden u gjet dhe u vra nga forcat speciale amerikane eshte duke u ndertuar nje park zbavites ne perpjekje per te nxitur turizmin Parku nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.839Z

Qyteti që po vuan për shkak të Bin Ladenit

Çfarë ndodhi vërtetë atë mbrëmje, kur pjesëtarët e njësisë Navy Seals vranë udhëheqësin e Al Qaedës, Osama Bin Ladenin? Një vit më vonë, banorët e qytetit Abbottabad ende dyshojnë në versionin zyrtar të ngjarjes dhe dëshirojnë që kjo çështje të harrohet sa më shpejtë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.122Z

Dy vjetori i vrasjes së Osama bin Ladenit

Para dy vjetësh, Presidenti Barack Obama njoftoi vdekjen e Osama bin Ladenit nga operacioni i një ekipi amerikan forcash speciale në Abbottabad të Pakistanit. Jeta e Osama bin Ladenit në arrati vazhdoi për gati 10 vjet pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara. Perso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.750Z

Pakistan, shembet shtëpia ku u vra Bin Laden

ABBOTTABAD - Shembet vila në Abbottabad, ku qëndroi ish-kryeterroristi Osma Bin Laden, para vrasjes nga një komandot amerikane në muajin maj 2011. Nisur të shtunën nën masa të larta sigurie nga ana e policisë, shembja e ndërtesës tre-katës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.069Z

Bin Laden kontrollonte aktivisht Al-Kaedën

Ndryshe nga vlerësimet se Bin Laden ka jetuar një jetë nomade, tanimë besohet se kompleksi i tij në Abbottabad ishte një komandë dhe një qendër kontrolli.Pas vrasjes së kryeterroristit, SHBA-të kanë publikuar pesë video në të cilat Bin Laden shfaqej duke shikuar TV dhe duke dhënë fj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama