Rezultate te kerkimit per termin: +Abdermanin

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.868Z

"Rajmonda" dhe "Spartaku" në TKOB

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit po përgatitet për të sjellë në skenë dy balete të njohura botërore si "Rajmonda" dhe "Spartaku". Baletet do të vijnë nën koreografinë e Leonard Ajkun (Xhokaxhi) i cili do të jetë njëkohësisht edhe solist. Dy veprat e ndërthurura, "Rajmonda" e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.867Z

Rajmonda dhe Spartakus, katër net balet në skenën e operës

Sezoni artistik i Teatrit Kombëtar  Operës dhe Baletit sjell në skenë baletin Rajmonda dhe Spartakus, që vjen nën koreografinë e Leonard Xhokaxhi(Ajkun), i cili do të jetë dhe njëri nga solistët e baletit. Në këtë shfaqje janë të ftuar dhe artistë, të cilët vazhdojnë aktivitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.107Z

Pjesëmarrës në edicionin e 15-të të festivalit ndërkombëtar të poezisë

14/06/2009  Zhiti dhe Aliçka, hapësira shqiptare në Itali Janë përfaqësuesit e hapësirës “Histori shqiptare” në edicionin e 15-të të festivalit ndërkombëtar të poezisë në Gjenovë. Sot, më 13 qershor, shkrimtarët shqiptarë Ylljet Aliçka dhe Visar Zhiti do të përfa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama