Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.566Z

Turqi, ne gjyq presidenti Abdullah Gyl

Presidenti turk Abdullah Gyl do t’i nenshtrohet nje procesi gjyqesor nen akuzen e falsifikimit te disa dokumentave mbi hetimin e financimeve te partive. Vendimi eshte marre nga gjykata penale e Ankarase. E vetmja menyre qe Gyl ka per te evituar procesin eshte qe Parlamenti ta pajis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Mbërrin nesër në Tiranë Presidenti i Turqisë Abdullah Gyl

Tiranë, 9 dhjetor NOA Mbërrin nesër, për një vizitë zyrtare dyditore, në Shqipëri Presidenti i Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Presidenti i Republikës, Bamir Topi do e mirëpresë homologun e tij turk përgjatë një ceremonie zyrtare që do të zhvillohet në Pallatin e Brigadave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.962Z

Abdullah Gyl: Nuk i jemi larguar Europës

Turqia pavarsisht problemeve me vendet perëndimore nuk ka hequr dorë nga synimet e saj integruese në instancat europiane. Në një intervistë për gazetën londineze ''The Times'', presidenti turk Abdullah Gyl mohoi faktin se marrëdhëniet e mira të Ankarasë me shtetet e Lindjes së Mesme,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.336Z

Abdullah Gyl i bën thirrje Irakut të luftojë terroristët

Bagdat - Abdullah Gyl i bëri thirrje Irakut të eleminojë rebelimin separatist kurd, thirrje të cilën e lëshoi gjatë vizitës së sotme në Bagdat. Presidenti i Turqisë tha ndër të tjera se Iraku do të ketë bashkëpunimin total nga ana e fqinjëve pasi të ketë realizuar shtypjen e rebel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.383Z

Topalli takohet me Presidentin e Turqisë, Abdullah Gyl

Tiranë, 11 dhjetor NOA - Shqipëria dhe Turqia janë më shumë se dy partnerë strategjikë. Këtë vlerësim ndanë sot në takimin mes tyre Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Presidenti i Turqisë Abdullah Gyl. Duke rikonfirmuar  vullnetin politik të Shqipërisë për zgjerimin e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.385Z

Presidenti Topi zhvillon një bisedë telefonike me Presidentin turk, Abdullah Gyl.  

15 shtator 2009 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi sot një bisedë të përzemërt e miqësore me Presidentin e Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Të dy homologët vlerësuan lart marrëdhëniet e shkëlqyera dhe vëllazërore që ekzistojnë mes dy vendeve tona në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.061Z

Jahjaga ngushëllon homologun turk, Abdullah Gyl

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar një telegram ngushëllimi presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl, me rastin e vdekjes së 12 ushtarëve turq në Afganistan. “Jemi të pikëlluar nga kjo humbje tragjike dhe në këto &

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama