Rezultate te kerkimit per termin: +Administratn

Total: 125
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.499Z

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat

N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto  jan t dhnat q publikon raporti i fundit i Organizats Ndrkombtare  t Puns (ILO – Int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.354Z

PD, Poni : Paratë e investimeve, Rama fryn administratën

Demokratt akuzojn kryebashkiakun Edi Rama se me parat e buxhetit t shtetit pr investimet n kryeqytet po fryn administratn e ktij institucioni. Kryetari i kshilltarve demokrat n Bashkin e Tirans, Ferdinand Poni, e konsideron parazitare e t dubluar administratn e bashkis dhe shpjegon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.157Z

Berisha merr çmimin e OKB për prokurorimet

Qeveria shqiptare sht vlersuar me mimin e dyt n bot pr prmirsimin, transparencn prgjegjshmrin dhe prgjithshmrin e shrbimit publik nga Organizata e Kombeve t Bashkuara. mimi q synon t krijoj nj klim sa m transparente tek biznesi, i sht dhn kryeministrit Sali Berisha gjat nj ceremonie nga koordinatorj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.652Z

Një transeksuale në administratën e Obamas

Barak Obama ka emruar nj transeksuale n administratn e tij. Bhet fjal pr Amanda Simpson, kshilltare teknike pran ministris s tregtis. Lajmi shti ditur nga faqja e internetit EJBISI q ka cituar vet Simpson: “Si transeksualja e par e emruar nga presidenti n administratn amerikane shpresoj q t je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.652Z

Festat, qeveria shfuqizon ligjin për shtyrjen e ditëve të pushimit

Jan 13 festat kombtare, por q prej janarit t 2010-s , nse kto dit prkojn me fundjavn, nuk do t ket m shtyrje t ditve t pushimit pr administratn. N nj vendim t mbledhjes s fundit t 2009, qeveria ka shfuqizuar rregullin e vendosur nga qeveria Nano n 2004, q i dhuronte administrats disa dit m shum push

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.401Z

Kuvendi, votim transparent për dekretet e Presidentit

Dekretet, më shumë kohë për tu njohur me kandidatët Deputett e mazhorancs propozojn ndryshimin e rregullores s Kuvendit. Nprmjet nj projektvendimi t diskutuar dje n Kshillin pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet krkohet ndryshimi i nenit 58 dhe nenit 111 t ksaj rregulloreje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Miratohet projektligji për kundravajtjet administrative

Komisioni pr shtjet Ligjore, Administratn Publike dhe t Drejtat e Njeriut ka miratuar projektligjin pr kundravajtjet administrative. Gjat mbledhjes, deputeti i Partis Demokratike Viktor Gumi ka deklaruar se nuk sht e domosdoshme q t gjitha kundravajtjet administrative t duhet t kalojn n gjykat, pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama