Rezultate te kerkimit per termin: +Administrativja

Total: 76
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.842Z

Administrativja shfuqizon gjobën e AMA, shkel ligjin

“Fiks Fare” shfaq pamjet filmike, ku vërehet se subjekti Saranda Kabllo u gjet në kundërvajtje Emisioni “Fiks Fare” sjell sërish në vëmendje një çështje në lidhje me gjyqësorin në vendin tonë. Gjykata administrative e shkallës së parë Gjirokastër shfuqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.108Z

Seancë e kurdisur?! Pronarët e HEC-eve padisin në fshehtësi qeverinë te Administrativja

Ndryshimet e fundit ligjore në kuadër të reformës në sektorin elektroenergjitik dhe përafrimit të legjislacionit me atë të komunitetit evropian janë shoqëruar me rezistencë nga një grup prodhuesish të energjisë elektrike. Nga 85 shoqëri që zotërojnë hidrocentrale private, 62 pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.331Z

Administrativja rrëzon ankimimin e universitetit Vitrina/ Nikolla: Betejë e fituar me një piramidë (VIDEO)

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë rrëzon kërkesën e universitetit privat Vitrina, për pezullimin e Vendimit të Këshillit të Ministrave, me anë të të cilit i është hequr licenca këtij institucioni. Sipas vendimit të gjykatës, kërkesa e këtij institucioni të Arsimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.974Z

Administrativja nuk i kthen as Dashamir Tahirit mandatin e deputetit

Pas Selamit, Gjykata Administrative ka rrëzuar edhe kërkesën e ish-deputetit Dashamir Tahiri për pezullimin e vendimit të KQZ-së për heqjen e mandatit. KQZ u hoqi mandatin dy ish-deputetëve të Kuvendit Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami pasi ishin subjekt të ligjit për dekriminalizimin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.930Z

Urdhri i Mjekut, administrativja rrëzon emërimin e kreut të ri

  Apelojmë vendimin. Përse ndërhyni? Kujt i intereson cenimi i pavarësisë sonë? Ilda Hoxha Gjykata Administrative e shkallës së parë në Tiranë ka shpallur të pavlefshëm zgjedhjen në krye të urdhrit të mjekut, Fatmir Brahimajn. Zgjedhja e tij si president i urdhrit është ankimu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.167Z

Pezullimi tek Veliera, Kalaja: Fitore e shoqërisë civile, vetëm hapi i parë

Shoqëria civile e ka konsideruar si fitore të sajën vendimin e Gjykatës Administrative të Durrësit për të pezulluar punimet për projektin Veliera, një zonë arkeologjike e zbuluar rreth dy javë më parë. Përfaqësuesi i shoqërisë civile, Aulon Kalaja, e ka konsideruar si një fitore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.933Z

Gjykata rrezon deputetin Shkelqim Selami

p styletext-align justifyGjykata Administrative rrezoi kete te hene padine e Shkelqim Selamit i cili kerkoi shfuqizimin e vendimit te KQZ per heqjen e mandatit te deputetit Me heret e njejta Gjykate hodhi poshte kerkesen e Dashamir Tahirit Ish-deputeti i qarkut te Vlores nuk ishte i pranishem ne sal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama