Rezultate te kerkimit per termin: +Admir +Thanza

Total: 267
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.607Z

Admir Thanza, anëtari i ri i Kushtetueses

Admir Thanza është anëtari i nëntë i Gjykatës Kushtetuese. Kuvendi miratoi mbrëmë me konsensus dekretin e Presidentit Bamir Topi për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, Admir Thanza. Kandidatura e Thanzës mori 107 vota pro dhe kandidatura e tij nuk u debatua. Ai zhvilloi një seancë dëgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.922Z

PD thirrje Metës: Shkarko menjëherë gjyqtarin Admir Thanza!

Gjyqtari skifter Admir Thanza është kthyer në një çështje për sistemin e drejtësisë pas zbulimit të dënimit të tij për vjedhje në Itali. Fakti që ai ka fshehur dënimin në Itali në formularin e dekriminalizimit ka ngritur alarmin edhe te PD, që i ka kërkuar sot Presidentit Ilir Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.869Z

Admir Thanza betohet te Presidenti

Anëtari më i ri i Gjykatës Kushtetuese, Admir Thanza, është betuar dje në Presidencë pas miratimit të tij në Kuvend, duke i dhënë formë këtij institucioni. Ashtu siç e përcakton Kushtetuta, Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka drejtuar ceremoninë zyrtare të betimit të anëtarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.898Z

Vettingu për Gjykatën e Lartë, sot kalon në sitë Admir Thanza

Pas Edmond Islamaj do të jetë radha e një tjetër anëtari të Gjykatës së Lartë, që do të kalojë në sitën e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka caktuar datën 10 korrik për Admir Thanzën. Trupa gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komici. Than

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.067Z

Tom Ndreca me tre apartamente, Admir Thanza me shtëpi 112 mijë euro

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë ka dërguar në Kuvend deklaratat e pasurisë për Admir Thanzën dhe Tom Ndrecën, të dekretuar nga Presidenti për tu bërë pjesë e Gjykatës së Lartë. Në deklaratë thuhet se Thanza ka deklaruar bono thesari n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.864Z

Anëtari i ri i Kushtetueses Admir Thanza merr zyrtarisht detyrën

Anëtari i ri i Gjykatës Kushtetuese, Admir Thanza, bëri dje betimin pra Presidentit të Republikës, Bamir Topi, në një ceremoni zyrtare të zhvilluar në Pallatin e Brigadave. Sipas zyrës së shtypit pranë Presidentit, në këtë ceremoni ishin të pranishëm Kryetari i Gjykatës Kushtetue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.322Z

Nishani dekreton 2 anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë, Admir Thanza e Tom Ndreca

Gazeta ShqipPresidenti Nishani ka dekretuar dy anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë. Dy emrat e propozuar për vendet vakante në Gjykatën e lartë janë Admir Thanza, i cili  ka qenë anëtar i Gjykatës Kushtetuese dhe ish-anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Tom Ndreca, q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama