Rezultate te kerkimit per termin: +Afateve

Total: 7404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.898Z

Berisha: Reduktim të afateve për licensat

Qeveria Berisha vazhdon të reduktojë afatet për pajisjen e bisneseve të ndryshme me licensa. Në mbledhjen e Task Forcës për Reformën Rregullatore, Kryeministri Berisha ka kërkuar reforma të forta për reduktimin në maksimum të afateve për pajisjen e subjekteve me leje dhe licenca, si d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.944Z

Meta: Takimi me Berishën, brenda afateve kushtetuese

Kreu i LSI Meta, është sot shprehur se takimi me kreun e PD-së Berisha do të zhvillohet brenda afateve kushtetuese. Ndërkohë lidhur me bashkëqeverisjen, Meta tha se prioritet është programi dhe jo emrat ministror. TIRANË- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.693Z

Prokuroria: “Shtyrja e afateve për Fazliç, e ligjshme”

Autori i Lajmit: Romir SaraçiProkuroria i cilëson të ligjshme hetimet për biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazliç. Të kontaktuar nga gazeta, burime pranë organit të akuzës bëjnë me dije se shtyrja e afateve të hetimit është bërë brenda parashikimeve në ligj. Sipas burimeve, është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.161Z

QSU, kërkohet shkurtim i afateve për tenderët

Këtë vit realizimi i teserave në spitalin më të madh në vend është përmirësuar ndjeshëm. Por ndërkaq bluzat e bardha dhe krerët e QSU kërkojnë shkurtim të afateve procedurale. Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza" njofton se gjatë 6-mujorit të parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.278Z

LSI kërkon finalizimin e procesit zgjedhor brenda afateve

Tiranë- Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, në një konferencë për shtyp theksoi domosdoshmërinë e finalizimit në kohë të reformës zgjedhore, e cila siç tha ai, lidhet me fatet e integrimit të vendit. Procesi zgjedhor është dita e ushtrimit të pushtetit nga qytetarët dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.010Z

Presidenca: Data e zgjedhjeve, brenda afateve

Prishtinë- Data e zgjedhjeve nuk është caktuar ende ndërkohë që konsultimet tashmë të filluara për këtë çështje mes presidentit dhe partive politike do të vazhdojnë. Kabineti presidencial deklarohet se nuk ka asnjë arsyetim për shqetësim sepse afatet ligjore do të respektohen. Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.248Z

Holtkemper: Presidenti të zgjidhet brenda afateve

Ambasadorja gjermane në Tiranë Carola Muller Holtkemper i ka bërë apel politikës shqiptare që të zgjedhë brenda afateve kushtetuese presidentin e ri të vendit.   Nga qyteti i Durrësit, ambasadorja gjermane ka theksuar se zgjedhja e president

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama