Rezultate te kerkimit per termin: +Afganistani

Total: 3653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.413Z

Kthehen nga Afganistani trupat paqeruajtëse

Mbyllet misioni Në mjediset ushtarake të aeroportit Nënë Tereza në Rinas u zhvillua ceremonia e pritjes së kontingjentit të 3-të paqeruajtës, i cili kreu me sukses misionin ushtarak në Kabul, Afganistan, në kuadër të operacionit të NATO-s, Resolute Support Mission. Të pranishëm në c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.683Z

Gates: Afganistani sfidë për SHBA-në

Uashington -Afganistani është sfida më e madhe ushtarake të SHBA-së, ka deklaruar sot sekretari i Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Robert Gates, i cili paralajmëroi se edhe Iraku paraqet një rikthim potencial të ditëve të vështira për trupat amerikane. Gates, i cili u paraqit përp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.509Z

Afganistani: Detyra e stërmadhe e tërheqjes nga lufta

Ndërsa SHBA dhe Britania përgatiten për të tërhequr trupat e fundit të mbetur nga Afganistani, në qindra baza, mijëra mjete dhe shumë tonë pajisje po paketohen për tu nisur për në shtëpi, po shiten apo po hidhen poshtë. Si mund të bëhet e gjitha kjo? Dominic Bailey, BBC Tërhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.138Z

Merkel: Afganistani nuk duhet të jetë rrezik

Berlin - Kancelarja gjermane, Anxhela Merkel, deklaron se Afganistani është prova më e rëndësishme për NATO-n sot, dhe nuk duhet të paraqitet si një kërcënim terrorist për sigurinë e anetarëve të aleancës. \"Afganistani është prova më e rëndësishme për NATO-n sot, theksoi Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.913Z

Berluskoni: Nuk tërhiqemi nga Afganistani

Silvio Berluskoni, kryeministri i Italisë ka përforcuar deklaratën e ministrit të Jashtëm italian Franco Frattini ku tha se Italia nuk do të tërhiqet nga Afganistani. "Për momentin ndodhemi në një strategji ushtarake të paqartë, por megjithatë nuk mund të tërhiqemi nga Afganistani dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.869Z

Afganistani: A është kaq i pamundur të pushtohet?

Kanë kaluar 25 vjet që kur Bashkimi Sovjetik tërhoqi trupat e veta nga Afganistani. SHBA pritet të tërheqin shumicat e forcave deri në fund të vitit. Por çfarë na kanë mësuar këto dy fushata mbi Afganistanin? William Dalrymple, BBC Ramazanin e fundit udhëtova përmes tokave të shkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.962Z

Afganistani Po humbim durimin

Afganistani ka humbur durimin me trupat e huaja! Kështu ka paralajmëruar Ministri i Jashtëm afgan pas ngjarjes që ka tronditur marrëdhënien mes SHBA dhe Afganistani, ku një ushtar amerikan qëlloi mbi një turmë civilësh dhe vrau 16 persona në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama