Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.086Z

Vritet portieri i Afrikës së Jugut

Është qëlluar për vdekje portieri i Afrikës së Jugut, Senzo Meyiwa, në Johanesburg, kryeqytetin e Afrikës së Jugut. Portieri 27 vjeçar ishte i pranishëm në stadium, për të ndjekur ndeshjen që skuadra e tij, Orlando, e fito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:13.867Z

Parada e Karnavaleve në Afrikën e Jugut

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Rituali në Cape Town në Afrikën e Jugut AFRIKE E JUGUT - Klopse është parada e karnavaleve që zhvillohet cdo 2 janar në Cape Town në Afrikën e Jugut. Parada është një nga festimet më t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.383Z

Ebola tremb Marokun: Shtyni Kupën e Afrikës!

Ebola fut në panik edhe futbollin. Epidemia vdekjeprurëse që ka përfshirë kontinentin afrikan, ka bërë që qeveria marokene t’i paraqesë Konfederatës Afrikane të Futbollit kërkesën për shtyrjen e Kupës së Afrikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Franca ndërhyn në Afrikën Qendrore

Franca urdhëroi ndërhyrjen e menjëhershme në Republikën e Afrikës Qendrore me mision mbrojtjen e civilëve. Vetë presidenti francez, Francois Hollande deklaroi se një kontigjent prej 650 trupash do të ndërhyjnë menjëherë në z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.304Z

Ministri Hoxhaj në Afrikë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, pas Greqisë, ka filluar një vizitë në disa shtete të Afrikës. Ai do të qëndroj në disa shtete, të cilat ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, në përpjekje p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.427Z

16 fakte të pabesueshme për Afrikën!

Ndërsa suksesi ekonomik i Afrikës është tronditës, pasojat e tij arrijnë përtej kësaj. Ka një zhvillim të paimagjinueshëm në këtë kontinent, që lidhet me rritjen ekonomike dhe rilindjen kulturore. Transformimi i këtij ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.502Z

Ndërron jetë Nelson Mandela, ish-presidenti i Afrikës së Jugut

Ndahet nga jeta ish-presidenti i parë me ngjyrë në Afrikën Jugore dhe ikona kundër aparteidit, Nelson Mandela, në moshën 95 vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga presidenti aktual i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma. Mandela ka udhëhequr tranzicioni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama