Rezultate te kerkimit per termin: +Afrike

Total: 679
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.020Z

Larja e duarve ne Afrike jo e mundshme per 800 milione persona

Afrike 16 Tetor NOA - Larja e duarve nje mase e e vogel qe duhet marre per parandalimin e semundjeve eshte nje praktike higjiene qe ne Afrike eshte ende e pamundur nga 800 milione persona. Kjo ndodh per mungese fondesh te ujit dhe nga dija e pakte ne lidhje me ujin higjenik. Dicka e tille esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.669Z

OBSH Ebola ne Afrike jashte kontrollit

0 brbr brbrOrganizata Boterore e Shendetesise e konsideron perhapjen e virusit te Ebolas ne Afriken Peren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.757Z

Berluskoni: Ndihmat ne Afrike brenda vitit

Gjate perfundimeve te dites se pare te samitit te G8 ne Rome kryeministri italian Silvio Berluskoni eshte zotuar per te ndihmuar Afriken brenda nje viti. “Ndihmat per te luftuar varferine ne kontinentin afrikan do te shperndahen brenda nje viti”- tha Berluskoni.Premtimi i shef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.513Z

Bilanc i vizites se kancelares Merkel ne Afrike

Aeroporti i kryeqytetit te Nigerise Abuja eshte tridhjete kilometra larg qendres se qytetit. Por nga muaji ne muaj kilometrat pakesohen. Ngastrat e tokave jane shitur te gjitha tashme. Abuja eshte qyteti qe ka rritjen me te shpejte ne Afrike. Edhe ne kryeqytetet e Kenias dhe Angolas mund te shohes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.294Z

Papa, udhetim ne Afrike gjate marsit

Papa Benedikti XVI ka njoftuar se ne muajin mars te vitit 2009 do kryeje udhetimin e tij te pare ne kontinentin afrikan. Ati i shenjte do ndaloje ne Kamerun dhe Angola per te qene i pranishem ne festimet per 500 vjetorin evangjelist te Angolas.  Gjate fjales se mbajtur sot para mijer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.759Z

Afrike e Jugut, Zuma: Siguria e garantuar

Presidenti i Afrikes se Jugut, Zuma, i cili ndodhet per nje vizite ne Londer, ka dhene garancine per nivelin e sigurise ne vendin e tij, ne prag te boterorit. Zuma ka deklaruar se kriminaliteti ne Afriken e Jugut eshte ne renie dhe ka premtuar se tifozet do te jene te mbrojtur. Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.335Z

Papa mbyll vizitat ne Afrike, niset drejt Vatikanit

Papa Bendedikti XVI i ka dhene fund dy vizitave te tij ne Afrike dhe sot kthehet ne Vatikan. Ne perfundim te vizites se tij ne Angola, ati i shenjte mbajti nje meshe ne qiell te hapur, ku moren pjese rreth 1 milione besimtare. Ne fjalen e tij Papa u beri thirrje afrikaneve qe t'i japin f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama