Rezultate te kerkimit per termin: +Afriken

Total: 712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.061Z

Mancesteri, turne ne Afriken e Jugut

Bosi i Mancester Junaitid, Ser Aleks Ferguson, beri te ditur se klubi i tij do te zhvilloje nje tur pergatitor edhe ne Afriken e Jugut, gjate pergatitjeve per sezonin e ardhshem, ate 2008-2009. Kampionet ne fuqi te Premier League do te jene ne Afrike, me 19 korrik, dhe turi do te zgjase 7 dite. Ne k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.766Z

Artistet ne fushate kunder urise ne Afriken lindore

Disa nga yjet me te shquara te muzikes filluan nje fushate boterore ne media per te ndihmuar ti jepet fund krizes ne rritje te urise ne Afriken Lindore. Ne kushtet kur uria dhe thatesira kane pllakosur Afriken Lindore disa nga muzikantet me te famshem te botes u drejtohen admiruesve te tyre per te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.781Z

Pacolli mberrin ne Afriken e Jugut

Kryetari i AKR-se, Behxhet Pacolli ka mberritur ne Afriken e Jugut ne kuader te misionit te tij per njohjen e Kosoves nga shtetet afrikane. Sic behet e ditur nga selia e AKR-se, shtetet Lesotho, Kenya, Mauritius, Madagascar dhe Ujdhesat Komore do te jene piketakimet kryesore te Pacollit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.631Z

Pavaresia, Pacolli lobing ne Afriken e Jugut

Kryetari i partise Aleanca per Kosoven e Re, Behxhet Pacolli kete jave do te nise nje tur ne Afriken e Jugut, ku do te loboje per njohjen e pavaresise se Kosoves. Lajmin e ka bere te ditur vete AKR permes nje komunikate per shtyp, ne te cilen saktesohet se Pacolli do te ndalet ne Lesotho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.749Z

OKB: Ne Afriken perendimore mbreteron krimi

Organizata e Kombeve te Bashkuara ka dhene alarmin se krimi i organizuar po kontrollon plotesisht rajonin e Afrikes perendimore, per shkak te aktiviteteve te shumta kriminale. Kontrabanda e naftes, mbetjeve toksike, diamanteve, si dhe trafiku i droges dhe armeve vazhdojne te lulezojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.646Z

OBSH njofton fundin e virusit Ebola ne Afriken Perendimore

0 brbr SSSAbrASS brbrOrganizata Boterore e Shendetesise njoftoi zyrtarisht perfundimin e perhapjes se virusit te Ebolas ne Afriken Perendimore Fundi i transmetimit te virusit u shpall pas 42 ditesh pa asnje rast te ri ne Liberibrbr brbrSidoqofte alarmi mbete ende i larte pasi ne Liberi virusi eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.508Z

Te pakten 3100 viktima nga Ebola ne Afriken Perendimore

0 brbr brbrOrganizata Boterore e Shendetesise konfirmoi se numri i viktimave nga virusi Ebola ne Afriken Perendimore ka shkuar ne 3091 ku vendi me i prekur eshte Liveriabrbr brbrRreth 6600 jane rastet e konfirmuara te te infektuarve aktualisht nen kontroll mjekesorbrbr brbrFondi Monetar akordoi 100

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama