Rezultate te kerkimit per termin: +Agim +Lala

Total: 445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.668Z

“Gërdeci”, gjenerali Agim Lala: Nuk kam lidhje me tragjedinë

TIRANE - Ish-zëvendës/shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneral Agim Lala në mbrojtjen e tij sot në Gjykatën e Tiranës, ka kërkuar pafajësi dhe i ka cilësuar të pabaza akuzat e Prokurorisë në lidhje me tragjedinë e G&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.746Z

Presidenti Topi dekreton lirim nga detyra të Gjeneral Brigade Agim Lala, Komandant i KFB.

D E K R E T PËR LIRIM NGA DETYRA Në mbështetje të nenit 93 të Kushtetutës së Shqipërisë, me propozim të ministrit të Mbrojtjes, D e k r e t o j: Neni 1 Gjeneral Brigade Agim Lala, Komandant i KFB, lirohet nga detyra. Neni 2 Ky dekret hyn në fuqi menjëherë. Nr. Dekretit 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.117Z

Rrëfimi i ish-gazetarit të Deutsche Welle: SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala. Agim Shehu i kërkoi Berishës të më eleminonte

Ish-gazetari i Deutche Welle dhe akademiku Apollon Baçe, për herë të parë sjell një dëshmi të rrallë dhe të rëndë lidhur me ngjarjen e 28 majit të vitit 1996 kur politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.247Z

Gjeneralët Lala dhe Spahiu, debatojnë ashpër me prokurorët

22/02/2009  Prokurori i komunikon akuzën dhe tre të arrestuarve Pinarit, Delijorgjit dhe Minxollit TIRANE- Tragjedia e rëndë Gërdecit vazhdon të çojë në Prokurorinë e Përgjithshme, ushtarakë dhe persona të tjerë që kanë shërbyer në administratën e Ministrisë së Mbrojtj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.746Z

Presidenti Topi dekreton emërimin e Gjeneral Brigade Agim Lala, në detyrën e Komandantit të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes.

D E K R E T PËR EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit 93 të Kushtetutës së Shqipërisë, me propozim të ministrit të Mbrojtjes, D e k r e t o j: Neni 1 Gjeneral Brigade Agim Lala, emërohet Komandant i Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes. Neni 2 Ky dekret hyn në fuqi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.626Z

Kosove delegacioni i Ushtrise shqiptare pritet nga Agim eku

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Agim Çeku, priti sot një delegacion të larte ushtarak të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS), së Ushtrisë së Republikës së Shqipërisë, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.120Z

SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala

Transmetuar me 27052016 - 1131 Njezet vjet nga 28 maji 1996 rrefimi i ish-gazetarit te Deutsche Welle Apollon Bace Agim Shehu i kerkoi Berishes te me eliminonte br br br br Ish-gazetari i Deutche Welle dhe akademiku Apollon Bace per here te pare sjell

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama