Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencia +Qendrore

Total: 1526
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.082Z

Riorganizimi Agjencisë Qendrore të Zbulimit

Agjencia Qendrore e Zbulimit, CIA po fillon një riorganizim gjithëpërfshirës që synon përmirësimin e aftësive të saj kibernetike dhe mbylljen e boshllëqeve në operacionet e saj të zbulimit. Drejtori i CIA-s John Brennan tha se riorganizimi vjen pas një analize shumëmujore që ekspert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.119Z

Përcaktohet numri i punonjësve për ministritë dhe institucionet qendrore

Shifrat përcaktojnë numrin e buxhetorëve nga shtatori deri në dhjetor të këtij viti. Botohet tabela e plotë me shifrat sipas institucioneve Laureta Rryçi Tiranë - Këshilli i Ministrave ripërcakton numrin e punonjësve të administratës qendrore. “Numri i përgjithshëm i punonjësve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.617Z

“New Moment” shpallet Agjencia e Vitit

SHKUP-Me pesë çmime Grand Prix dhe një të artë,"New Moment" shpallet agjencia më e suksesshme mes 307 agjencive në konkurrim, nga 26 vende të së ashtuquajturës Evropa e Re (Evropa Verilindore, Lindore, Qendrore, Jugore, Rusia dhe Lindja e Mesme), q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.478Z

Vjedhje spektakolare ne Rusi hakerat marrin 31 mln nga Banka Qendrore

var fbShare url httpvizionplusalvjedhje-spektakolare-ne-rusi-hakerat-marrin-31-mln-nga-banka-qendroresize smallp styletext-align justifyNje vjedhje spektakolare ka ndodhur ne Banken Qendrore te Rusise Piratet e kompjuterave kane vjedhur mbi 31 milione dollare nje dite pasi agjencia kryesore per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.594Z

Kosove, korrupsion ne institucionet qendrore e gjyqesor

Institucionet qendrore dhe lokale, gjyqesori dhe ndermarrjet publike ne Kosove, jane me te korruptuarat. Vleresimi eshte bere nga kreu i Agjencise Kunder Korrupsionit, Hasan Preteni ne nje debat per korrupsionin ne Kosove. “Agjencia do te angazhohet maksimalisht ne luften kunder ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.741Z

"New Moment" shpallet mes 307agjensive si "Agjencia e Vitit"

TIRANE - Me pesë çmime Grand Prix dhe një të artë, "New Moment" shpallet agjencia më e suksesshme mes 307 agjencive në konkurrim, nga 26 vende të së ashtuquajturës Evropa e Re (Evropa Verilindore, Lindore, Qendrore, Jugore, Rusia dhe Lindja e Mesme), që morën pjesë në festivalin e f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.300Z

Një tërmet i fuqishëm godet Italinë Qendrore

Një tërmet i fuqishëm tronditi Italinë qendrore, përfshi Romën, në orët e para të mëngjezit të sotëm.ItaliaAgjencia ANSA njoftoi se disa njerëz mund të kenë mbetur nën rrënoja, në qytetin e vjetër Aquila, në rajonin e Abruzzo-s.Instituti amerikan i Gjeologjisë tha se tërmeti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama