Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencie +Elvis +Cefa

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.179Z

Pronat, Cefa: Kompensim fizik në 2012

Qeveria shtyn procesin e kompensimit fizik ndaj ish-pronarëve. Ligjet miratojnë draftin e shkrirjes së zyrave rajonale të AKKP-së TIRANË - Shtyrja e afatit të shqyrtimit të kërkesave për njohjen e pronës nga Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave deri në dhjetor të vitit 2011

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.701Z

Pronat, Cefa: Kompensim fizik vetëm në 2012

Qeveria shtyn procesin e kompensimit fizik ndaj ish-pronarëve. Ligjet miratojnë draftin e shkrirjes së zyrave rajonale të AKKP-së TIRANË - Shtyrja e afatit të shqyrtimit të kërkesave për njohjen e pronës nga Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave deri në dhjetor të vitit 2011

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.695Z

Braho: Elvis Çefa bëri batërdi në AKKP, do ti hapen letrat

Mazhoranca dhe opozita janë përplasur dje ashpër mes tyre në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve. Diskutimet për të shtyrë më një vit afatin e punës së Agjencisë Kombëtare për Kthimin dhe Kompensimin e Pronave, është shoqëruar me akuza të forta mes palëve. Deputeti i Lëvizjes Soci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.431Z

Cefa: AKKP, mekanizma ligjorë për rishikimin e vendimeve

Instituti i Revizionimit, të veprojë shpejt dhe të kthejë pronën tek pronari Kthimi i prons tek pronari i ligjshm mbetet nj nga problemet ende t pazgjidhura. Pr shkak t qndrimeve abuzive, falsifikimeve dhe korrupsionit pronn e pronarve t ligjshm e kan marr individ t tjer. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.462Z

Ish-pronarët, deri më 11 gusht afati për aplikimet për kompensim

Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave brenda pak ditsh pritet t nis shprndarjen e fondit pr 2065 ish-pronar, toka e t cilve sht zn nga ndrtimet pa leje. Fondi prej 1.5 miliard lek do t nis t’u jepet aplikuesve pas dats 11 gusht q sht dhe afati i fundit pr dorzimin e krkesave. Sipas kreu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.661Z

Krijohet fond special për kompensimin e ishpronarëve

Tiranë, 15 shkurt, NOA - Komisioni parlamentar i Ligjeve ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme, projektligjin i cili i hap rrugën krijimit të një fondi special për kompensimin financiar të ishpronarëve. Bëhet fjalë për një fond i cili do të vihet në dispozicion të Agjencisë së K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

AKKP nis pranimin e kërkesave për kompensimin e ishpronarëve

Nga dita e hn, Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave do t nis procesin e pranimit t krkesave pr t gjith ata pronar, q do t prfitojn nga fondi i kompensimit n vler pr pasurit e paluajtshme q preken nga ndrtimet informale. Sipas drejtorit t ksaj Agjencie Elvis Cefa, procesi i pranimit t krkesav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama