Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencis +Kombtare

Total: 26
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.570Z

Veprimtaria bërthamore në Shqipëri, garancitë që duhen zbatuar

Nse nj dit Shqipria do t arrij t zbatoj projekte t energjis brthamore, m par ajo duhet t marr “ok”-in nga Agjencia Ndrkombtare e Energjis Atomike (ANEA), duke garantuar se do t aplikoj t gjitha garancit e duhura n kuadrin e zbatimit t tyre. Pikrisht kjo shtje sht disk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Xhaferri: Qeveria, përkrahje ndaj shoqatave rinore

T rinjt jan vendosur sot n qndr t vmendjes s institucioneve prgjegjse. Shqipria i sht bashkuar 12 gushtit, Dits Botrore t Rinis dhe Ministria e Turizimit Kulturs, Rinis dhe Sporteve ka prezantuar nj program t qart pr zhvillimin e rinis shqiptare, i cili nis me ngritjen e Agjencis Kombtare t Rinis. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Energjia atomike, Shqipëria, marrëveshje me Agjencinë Ndërkombëtare

Komisioni pr Veprimtarin Prodhuese ka miratuar dje projektligjin “Pr ratifikimin e protokollit shtes t marrveshjes, ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Agjencis Ndrkombtare t Energjis Atomike, pr zbatimin e garancive n t gjitha veprimtarit brthamore”. Specialistt e Min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.255Z

Fillojnë punimet për ndërtimin e godinës së re të ANTËS

Nis puna pr ndrtimin e godins s re t Agjencis Kombtare t Trafikut Ajror dhe kulls s kontrollit. Pr ndrtimin e ktyre objekteve do t investohen rreth 12 milion euro. Ministri i Transportve Sokol Olldashi inspektoi sot punimet, i shoqeruar edhe nga drejtori i Agjencis, Petrit Sulaj. Ai u shpreh se inve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Siguria në Banka, BKT merr notën A ndërsa Shqipëria, B

Filiali Euroaziatik i Agjencis Japoneze t Vlersimit, nj prej agjencive m prestigjoze n bot ka vlersuar me notn A, Bankn Kombtare Tregtare me notn maksimale, duke cilsuar nj situat “t qendrueshme“ n termat afatgjat n nivel kombtar, q dshmon nivelin m t lart t investimit. N t njejtn koh kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.950Z

Mbivendosja 720 dynymë, të pandehur ish-kreu i AKP-së dhe dy topografë

Gjiri i Lalzit Prokuroria e Tirans u komunikon akuzn e shprdorimit t detyrs n bashkpunim Ish-kryetari i Agjencis Kombtare t Pronave, Tunxh Vatnikaj, dhe dy topograft Vasil Lee dhe Rajmonda Delimurati, jan marr t pandehur nga Prokuroria e Tirans nn akuzn e shprdorimit t detyrs n bashkpunim. Ata dysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Planifikimi i territorit, qeveria: Ja si do të funksionojë regjistri i pronave

Miratohet vendimi për organizimin e regjistrit elektronik T gjitha t dhnat lidhur me planifikimin e territorit do t jen tashm t inventarizuara n mnyr elektronike n baz t kritereve t caktuara nga Kshilli i Ministrave. N kuadr t ligjit “Pr planifikimin e territorit” t m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama