Rezultate te kerkimit per termin: +Agron +Aliajt

Total: 94
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.270Z

Fushatë në ndihmë të Agron Aliajt

Një grup artistësh brenda e jashtë vendit, dashamirës dhe familjarë të Agron Aliajt kanë ndërmarrë një fushatë sensibiluese në ndihmë të artistit që po kalon ditë të vështira. Koreografi (Artist i Popullit), prej datës 22 mars 2012 ndodhet i shtruar në repartin e reanimacionit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.070Z

Familjarët e Agron Aliajt përplasen me Piperon, koreografi shtrohet në spital privat

Share Ka përfunduar me incident një konferencë për shtyp e Drejtorit të Politikave Shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësisë, Pëllumb Pipero. Sipas Panorama, ai kishte dalë në konferencë për të folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të koreografit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.058Z

Vajza e Agron Aliajt: Kur donim ta çonim jashtë, Aldo Bumçi ngriti supet

Share Greta Aliaj, vajza e koreografit të ndjerë, Agron Aliaj, në një rrëfim për GSH flet për vuajtjet e të atit që nga dita kur u aksidentua. E pyetur se nëse koreografi do ishte kuruar jashtë, a do e kishim ende mes nesh, Greta thotë: Shteti na ndihmoi për tek spitali Hygeia, por gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.291Z

Ansambli Kombetar, rikthen krijimtarine e Panajot Kanacit dhe Agron Aliajt Izaura Ndoj

Ansambli Kombetar i Valleve dhe Kengeve ka marre jete nga veprat dhe vlerat qe koreografet Panajot Kanaci dhe Agaron Aliaj, kane sjelle ne skenen shqiptare. Keshtu shprehet drejtori artistik Sulejman Balteza, i cili premton se ne kete 60 vjetor te Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit, Ansambli Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.058Z

Qeveria i shërben Aliajt pas vdekjes

Një vendim i djeshëm i qeverisë nuk mund të çuditë ata që kuptojnë ngathtësinë e mekanizmave shtetërore, po as ata që janë të vetëdijshëm se këtu funksionon kultura e vlerësimit të tjetrit pas vdekjes. Sipas këtij vendimi, Ministrisë së Shëndetësisë i akordohet një fond sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.596Z

Qeveria shqiptare jep 50 milion lek për mjekimin e Agron Aliajt. E shoqja: Të na i jepnin para se të vdiste

Share Qeveria shqiptare ka marrë vendim të mbulojë një pjesë të shpenzimeve të bëra për mjekimin e Agron Aliajt. Sipas qeverisë, 50 milion lekë të vjetra do të shkojnë për mbulimin e shpenzimeve të pjesshme për mjekimin që iu bë koreografit, që ndërroi jetë përpara pak ditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.548Z

Shpëtoni Agron Aliajn

Koreografi Agron Aliaj ndodhet në gjendje të rëndë, edhe pse jashtë rrezikut për jetën. Mbrëmjen e 7 marsit ai është përplasur nga një makinë. Koreografi 79-vjeçar sapo kishte lënë provat në Teatrin e Operës dhe Baletit dhe ishte duke kapërcyer rrugën pranë Teatrit  kur është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama