Rezultate te kerkimit per termin: +Ahtisaari

Total: 1360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.165Z

S’ka “Ahtisaari Plus”, vetëm “Ahtisaari”

06-11-2011 / Nga Qemal Sakajeva Ishte disi e çuditshme deklarata e Piter Faith, Kryeadministratori  i OKB-së për Kosovën, e shqiptuar aty nga mesi  i shtatorit, dhe e përhapur nga mediat, për një “Ahtisaari Plus”,  e bashkësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.319Z

Ahtisaari: Pavarësia e pakthyeshme

Arbër Vllahiu Ish-ndërmjetësi i OKB-së për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari, i tha BBC-së se të gjithë fqinjët e Kosovës duhet ta pranojnë faktin se ajo është e pavarur, nëse kanë ambicie që të anëtarësohen në Bashkimin Evropian. Ai tha se me vendimin e Gjykatës Ndërkomb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.208Z

Ahtisaari: Kosova, diplomaci parandaluese

 PRISHTINË – Ish-presidenti finlandez, Martti Ahtisaari, e ka cilësuar rastin e Kosovës si shembull të “diplomacisë parandaluese”. Ish ndërmjetësi ndërkombëtar për statusin e Kosovës ka shtuar se Kosova ka dërguar mesazhin tek të gjithë diktatorët, se nëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.466Z

Plani Ahtisaari në histori

Të hënën Kosova përmbyll mbikëqyrjen e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008-mbikëqyrje e cila buron nga plani i të dërguarit të posaçëm të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, diplomatit finlandez, Marti Ahtisaari.Të premten, Kuvendi i Kosovës miratoi me 98

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.476Z

Nderime për Presidentin Martti Ahtisaari

(E plotësuar) Kryediplomati finlandez, fituesi i çmimit Nobel për paqe dhe kreatori i pavarësisë së Kosovës, Martti Ahtisaari ka arritur sot në Prishtinë.Për nderë të tij është rreshtuar edhe Garda Ceremoniale e FSK'së. Pas ardhjes së Frank Wisner në Prishtinë, pas tij ka ateruar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.849Z

Ahtisaari fiton Çmimin Nobel për Paqe

Nga Radio Evropa e Lire Ish-presidenti i Finlandës, Martti Ahtisaari, fitoi Çmimin Nobel për Paqe, kumtoi dje Komiteti Norvegjez. "Komiteti Norvegjez i Nobelit ka vendosur ta shpërblejë me Çmimin Nobel për Paqe për vitin 2008, Martti Ahtisaarin, për përpjekjet e tij të rëndësishme në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.092Z

Ahtisaari: Serbia duhet të njoh Kosovën

 LONDER- Ish presidenti finlandez, që e fitoi çmimin Nobel për Paqe, për ndërmjetësimin e tij në Kosovë dhe për konfliktet e tjera në mbarë botën, Martti Ahtisaari, tha se “Serbia nuk do të ketë opsion tjetër, duhet ta njohë shtetin e ri ballkanik”, shkruan në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama