Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaksi

Total: 427
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.126Z

Huntelar, Ajaksi kunder Arsenalit

Ajaksi hodhi poshte zerat per nje transferim te mundshem te Klas-Jan Huntelar te Arsenali. Sulmuesi i perfaqesueses holandeze shenoi 33 gola sezonin e kaluar me fanellen e Ajaksit dhe spekulimet e medies raportuan se ai do te kalonte kesaj vere ne Premier Lige te Arsenali ose te Mancesteri. Gjithses

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.534Z

Bekim Bala, gati testimi te Ajaksi

www.albania-sport.com - Bekim Bala (19 vjeç, 8 gola këtë sezon në Superligë) mund të testohet te Ajaksi i Amsterdamit. Mundësinë e artë do t’ia ofrojë menaxheri i njohur grek Jorgos Kazianis, njeriu që bëri të mundur edhe testimin e Gjergji Muzakës, në fillimet e tij te Partizani. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.909Z

Ajaksi, 16 milione euro per Sulejmanin, nje rekord

Eshte shqiptar, por ka preferuar te luaje per Serbine, ndonese toka ame e ka kerkuar me ngulm. Miralem Sulejmani, shqiptari qe militon per kombin serb dhe me skuadren holandeze te Herenvenit, eshte blere nga Ajaksi i Amsterdamit per nje shifer rekord nga klubi kryeqytetas i Holandes, plot 16.25 mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.694Z

Ajaksi “ngrin” bluzën me numër 14 te Krujfit

ASA (Albania Sport Agency)- Ajaksi do të tërheqë bluzën me numrin 14 për nder të Johan Krujfit. Terheqja e fanellës do të behet më 2 prill që koincidon edhe me 60-vjetorin e lindjes së futbollistit të madh. "Johan Krujf është një vlerë e pacmuar për Ajaksin pasi i ka dhënë famë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.111Z

Ajaksi ve ne veshtiresi Manchesterin

Mancester Junajtid kualifikohet mes drithërimave për në raundin tjetër të Europa League. Skuadra e “Djajve të kuq” u mund nga Ajaksi në “Old Traford” 2-1, rezultat ky që gjithsesi u mjaftoi për të qenë në 1/8 e final

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.335Z

Moçka, të shtunën portieri vëzhgohet nga Ajaksi

Të shtunën në javën e fundit të Kategorisë Superiore, ndërsa në kryeqytet do të luftohet për titullin kampion, në Vlorë në takimin Flamurtari-Elbasani, portieri i talentuar vlonjat Shpëtim Mocka do të vëzhgohet nga një trajner portierësh, më cilësinë e verifikuesit, përpara se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.867Z

Ajaksi, kundërshtari i Marsejës, por Lorik Cana dëmtohet përsëri

Ndërsa mësohet se Olimpik Marseja do të përballet me Ajaksin e Amsterdamit në turin e një të tetave të Kupës UEFA, pas atij kualifikimi me shumë emocione ndaj Tventes (7-8 në total pas gjuajtjes së penalltive), skuadra franceze pëson një goditje të rëndë. Mesfushori shqiptar, Lorik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama