Rezultate te kerkimit per termin: +Akademi

Total: 1855
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.332Z

Pakistan, sulmohet një akademi policësh

Persona të armatosur me armë dhe granata dore kanë sulmuar një akademi trajnimi të policisë në Pakistanin lindor, në qytetin e Lahorës, duke vrarë të paktën 8 vetë. Dhjetra të tjerë janë plagosur. Autoritetet policore thonë se personat e armatosur hapën zjarr ndaj policëve që po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.371Z

“Berisha kerkon nje Akademi mercenare”

Levizja Socialiste per Integrim kundershtoi amendamentet lidhur me reformen ne Akademine e Shkencave. Kryetari i Grupit kuvendor te LSI-se, Pellumb Xhufi, gjate nje komunikimi me mediat, u shpreh se “me ane te amendimeve te Ligjit 9655, qe kerkon te kaloje me urgjence ne Parlament, mazhoranca real

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.657Z

Mos u përzieni në Akademi!

Po mundohem ta ruaj Akademinë nga ndikimet politike. Nisma e PDK’së për krijimin e një komisioni ndërkombëtar për inspektimin e zgjedhjeve në ASHAK është absurde. Deputeti-gastarbajter Ramë Vataj synon shkatërrimin e institucionit që unë e udhëheq. Hivzi Islami, kryetar i Akademi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.498Z

Akademi edhe në Gjermani për flakadanët e janarit

Shoqata e ish- të burgosurve politikë të Kosovës në Gjermani, në bashkëpunim me Shoqatën shqiptaro-gjermane “Iliria”, organizojnë më 4 shkurt në qytetin e Heidelbergut një akademi përkujtimore për dëshmorët e kombit.“Flakë që nuk shuhet kurrë” është motoja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.961Z

Shqiptarët, i vetmi komb me 5 akademi e gjysmë...

Hans-Joachim Lanksch/studiues, përkthyes  Nganjëherë Prof. Dr. Agron Fico na befason me prurje të jashtëzakonshme. Para do vjetësh na befasoi me propozimin që shqiptarët të mbajnë shapka me një kokardë shqiptare d.m.th. me një distinktiv që përmban portretin e shkrimtarit Ismail Kad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.545Z

FRESSH, një Akademi Verore 4 ditore ne Jale

FRESSH ka organizuar këtë vit një Akademi Verore 4 ditore ne Folie Marine, Jalë. Ky është viti i dytë që FRESSH në bashkpunim me fondacionin e social-demokratëve gjermanë Friedrich Ebert Stiftung organizon një event të tillë me 100 aktivistë të këtij forumi. Këtë vit lektor ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.365Z

U mbajt Akademi Përkujtimore për Komandant Ilaz Kodra

Prishtinë, 30 prill 2015 Nën përkujdesjen e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, sot u mbajt Akademi Përkujtimore me rastin e 16 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Ilaz Kodra. Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, familjarëve dhe të pranishmëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama