Rezultate te kerkimit per termin: +Aktin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.685Z

Kushtetuesja rrezon aktin normativ

Burime politike kanë bërë të ditur se Gjykata Kushtetuese ka marrë një vendim për të rrëzuar aktin normativ të qeverisë për statusin e nëpunësit civil. Gjykata ende nuk e ka zbardhur vendimin dhe argumentimin e tij, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.691Z

PS sulmon aktin normativ

Socialistet kane sulmuar aktin normativ te qeverise per ndryshimin e buxhetit te shtetit.Ish ministri i financave Arben Malaj akuzoi mazhorancen se deshtoi per 350 dite dhe tashme genjen kur thote se do te realizoje per 15 dite 150 milione dollare shpenzime.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.534Z

Telenovola mbylli aktin e radhës

Nga Afrim Krasniqi   Telenovola mbylli aktin e radhes. Skenari? Konflikti midis dy aleatëve politikë në qeveri? Po. Nuk është e re, është e pritshme. Por ka një keqkuptim të madh. Nuk është një konflikt mbi parimet politike, mbi strategjitë e zhvillimit, mbi diferencat në rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.737Z

Basha: Tërhiq aktin normativ, pastaj të bisedojmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu përgjigj ftesës së kryeministrit Edi Rama për dialog për ligjin e nëpunësit civil duke thënë se ai duhet të tërheqë më parë aktin normativ, më pas do ulen për bisedime. Opozita, PD dhe unë si kryetar jemi dhe kemi qenë të hapur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.521Z

Didi sqaron aktin e dorëheqjes

Tiranë - Policia e Shtetit shpërndau në media aktin e dorëheqjes së Artan Didit. Gjithçka vërtitet rreth arrestimit të mbrëmshëm të shefit të Interpol Tiranës, Artan Bajraktari në lidhje me kërkesën e shtetit belg për arrestimin e Mark Frrokut. Në aktin e dorëheqjes dërguar kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.354Z

Kuvendi, miraton aktin normativ për Irakun

Kuvendi i Shqipërisë miratoi dje aktin normativ për dërgimin e trupave shtesë në Irak, në kuadër të kompanisë "Liria e Irakut". Socialistët edhe pse shprehën rezerva në lidhje me aktin e paraqitur, pasi mungonin vendi i dislokimit dhe afati, votoi pro këtij akti. Deputeti i LSI-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.326Z

Kushtetuesja Asnje vendim zyrtar mbi Aktin Normativ

pNdersa mendohej se se shpejti Gjykata Kushtetuese do te zbardhte vendimin per Aktin Normativ me te cilin qeveria shtyu hyrjen ne fuqi te ligjit per statusin e nepunesit civil kjo gjykate thekson se ende nuk eshte marre asnje vendim zyrtarp pNe media u tha se Gjykata Kushtetuese e kishte marre tash

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama