Rezultate te kerkimit per termin: +Aktivistet

Total: 834
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.171Z

'> Arrestohen aktivistet e "Vetëvendosje-s"

Aktivistet e lëvizjes "Vetëvendosja" janë konfrontuar serish me policinë, gjate një proteste te zhvilluar ne Gjilan, kundër ndarjes se komunës mbi baza etnike. Te paktën 14 prej tyre kane përfunduar ne pranga, ndërsa vete lëvizja njofton se policia ka përdorur dhune gjate arrestimeve. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.809Z

Vetevendosje U sulmuam nga aktivistet e PDK-se

Levizja Vetevendosje ka njoftuar nepermjet nje komunikate se dy aktiviste te saj se bashku me familjaret e tyre jane sulmuar nga kater aktiviste te PDK-se. Sipas njoftimit te Vetevendosjes cituar nga mediat kosovare ngjarja ka ndodhur ne fshatin Belince te Shtimes. Sic thuhet ne komunikate aktivist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.423Z

Denohen ne Tunizi tre aktivistet e levizjes Femen

Do të vazhdojnë të qëndrojnë në burg dhe për katër muaj të tjerë tre aktivistet e lëvizjes Femen. Ky ka qenë dhe vendimi i gjykatës së lartë në Tunizi që i ka shpallur fajtore për të tre akuzar. Procesi gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.948Z

Kamze, Policia Bashkiake dhunon aktivistet e G99

Cadra e levizjes G-99 e vendosur ne nje prej lulishteve ne zonen e Kamzes, eshte dhunuar nga Policia Bashkiake. "Personat e veshur me uniforma te Policise Bashkiake shkaterruan vendqendrimin e G99, duke i hedhur te gjitha materialet ne rruge dhe duke i detyruar me dhune aktivistet e G99, qe te largo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.422Z

Aktivistet e Vetevendosjes perpara Gjykates

brbrGjashte aktivistet e levizjes Vetevendosje te arrestuar nje dite me pare si te dyshuar per sulmin me granate ndaj kuvendit te Kosoves ne 4 gusht kane dale perpara Gjykates ku do te njihen me masen e sigurise Mes te ndaluarve eshte edhe zedhenesi i levizjes Frasher Krasniqi Drejtues te partise o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.991Z

Kavaje ndalohen aktivistet e AK

Rreth 35 aktiviste të Aleances Kuqezi që po ktheheshin nga qyteti i Vlorës janë ndalur në një postobllok policie në qytetin e Kavajës. Policia ne fillim bllokoi nje grup te rinjsh nga Kavaja qe kishin marre pjese ne miting. Grupi tjeter i aktiviste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.841Z

Sulmohen aktivistet e AK-se

Aktivistët e Aleancës Kuq e Zi janë sulmuar fizikisht të enjten  nga persona të paidentifikuar gjatë një proteste që ata zhvilluan pranë Stacionit të Trenit këtu në Tiranë. Aktivistet e Aleances Kuq e Zi po lexonin n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama