Rezultate te kerkimit per termin: +Aktualitet

Total: 291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.963Z

Aktualitet lajme shkurt

Protesta   HEC-i në Mirditë, banorët dhunojnë punëtorët dhe përplasen me policinë   Banorët e fshatit Qafë Mollë në Mirditë kanë dalë sërish në protestë, duke bllokuar punimet që po kryen nga firma turke për ndërtimin e një hidrocentrali në këtë zonë. Ata kanë nx

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.317Z

Ideja pa aktualitet

Natyrisht, një shkëmbin parimor i territoreve si me magji, është shumë më pozitiv sesa planet e politikës sonë, e cila turravrap qiti zjarr nga goja kundër idesë së Rohrabacherit Nga Glauk Konjufca Para pak ditësh u riaktualizua furishëm ideja për shkëmbime territoriale mes Serbisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.069Z

Mbetjet, 2,2 milionë ton në vit, trajtohet vetëm gjysma

Prodhimi i mbetjeve të ngurta në Shqipëri është rritur me ritme të frikshme gjatë viteve të fundit. Të dhënat zyrtare nga instituti i statistikave tregojnë se për periudhën 2013-2016 sasia e mbetjeve të ngurta urbane u dyfishua duke arritur ne 2.2 milionë tonë në vit. Rritja e vrull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.495Z

Ilaçet me rimbursim, me kusht. E sëmura nga zemra, përjashtohet se nuk është 75 vjeçe

Ministria e Shëndetësisë zgjidhi problemin e medikamentit të zemrës për aktorin Luftar Paja, pasi e denoncoi ndërprerjen e tij nëpërmjet Top Channel, por me qindra pacientë të tjerë vuajnë nga disa sëmundje dhe që janë trajtuar me ksarelto prej dy vitesh u është thënë që nuk mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.098Z

Shkatërrimi i paralajmëruar i urës së Ali Pashës në Hoshtevë

Shkatërrimi i urës 200-vjeçare të Ali Pashës po përjetohet nga banorët e fshatit Hoshtevë si të ishte një mort. Kjo sipas tyre është ngjarja më e rëndë që ka ndodhur në Zagorie. Top Channel kishte paralajmëruar përmes një reportazhi në 5 janar se ura monument po shkonte drejt sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.996Z

Bashkimi kombetar si aktualitet dhe histori

Jetojmë në një situatë paradoksale ku flitet gjithmonë e më shpesh për integrime evropiane, rajonale, madje globale e gjithmonë e më pak për bashkimin kombëtar. Zhvillohen projekte të shoqërisë civile për të na njohur me maltezët, portugezët e danezët e për të na bërë gati pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.864Z

Beteja që çau kufirin shqiptaro-shqiptar, dëshmia e fotoreporterit

9 prilli i vitit 1999, Ushtria Çlirimtare e Kosovës shënoi një fitore të madhe kundër ushtrisë së Milosheviçit. Kjo është një nga betejat me të dokumentuara të asaj kohe kundër ushtrisë serbe, në atë që njihet si beteja e Koshares. Menjëherë pas largimit të ushtarakëve serbë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama