Rezultate te kerkimit per termin: +Al +Jazira

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Botërori, nxehen abonentët e Al Jazira

Abonentët e rrjetit televiziv Al Jazira Sport kanë protestuar për ndërprerjet e vazhdueshme që kanë kushtëzuar transmetimin e ndeshjes Afrikë e Jugut-Meksikë. Televizioni satelitor, që gëzon ekskluzivitetin për transmetimin e botërorit në vendet arabe, ka denoncuar një s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.644Z

Afganistan ISAF liron gazetarin e Al Jazira

Forca Nderkombetare e Asistences dhe Sigurise ka liruar sot ne Kandahar gazetarin afgan te rrjetit Al Jazira Muhammad Nadir. Lajmin e ka bere te ditur vete reporteri i cili u ndalua nga trupat nderkombetare dy dite me pare. Sot ne te gdhire nje oficer erdhi dhe me tha se jam i lire ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.257Z

Neill në Al Jazira

Nga Express më 22 gusht 2011 në ora 19:00 Kapiteni i Australisë Lucas Neill është transferuar te klubi nga Emiratet e Bashkuara Arabe Al Jazira pas skadimit të kontratës së tij me Galatasarayn më herët gjatë kësaj vere. Neill ka theksuar se kalimi në EBA është përfitues për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.004Z

Siri Al Jazira tregon te rinj te torturuar

Imazhe të paçensuruara të trupave të të rinjve sirianë “të vdekur nga torturat” janë treguar mëngjesin e sotëm nga “Al Jazira”. Televizioni ka treguar për më pak se një minutë imazhet ekskluz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.365Z

Botërori i klubeve/ Al Jazira kalon Urawan, në gjysmëfinale gjen Realin

Al Jazira do të jetë rivali i Realit të Madridit në gjysmëfinalen e Botërorit të klubeve. Skuadra nga Emiratatet e Bashkuara Arabe surprizoi në ndeshjen e luajtur në Abu Dhabi, duke mundur 1-0 japonezët e Urawa Red Diamonds. Japonezët patën mundësinë më të mirë të takimit për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.490Z

Afganistan ISAF arreston gazetarin e Al Jazira

Komanda e ISAF ne Afganistan ka arrestuar ne provincen e Kandaharit gazetarin afgan Muhammad Nadir korrespondent i rrjetit informativ Al Jazira. Dy dite me pare ISAF arrestoi ne provincen e Ghaznit nje tjeter gazetar te te njejtit televizion Rahmatullah Nekzad i cili punonte edhe per agje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.445Z

Al Jazira: Jaser Arafat u helmua me polonium

Lindje e Mesme- Testet e kryera nga një laborator në Zvicër kanë gjetur gjurmë të konsiderueshme të poloniumit-210 në rrobat e udhëheqësit të ndjerë palestinez Jaser Arafat duke shënuar një kthesë të re për një rast që ka fiksuar botën arabe për vite me rradhë.‘Unë mund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama