Rezultate te kerkimit per termin: +Al +Kaedn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Atentati i dështuar, Obama: Pas atentatorit fshihet Al Kaeda

Presidenti amerikan Barak Obama bn prgjegjs Al Kaedn pr strvitjen dhe armatimin e nigerianit q tentoi t hidhte n er aeroplanin e linjs Amsterdam- Detroit. N nj fjalim televiziv t mbajtur n Hawai, ku dhe po kalon pushimet e dimrit, Obama duke iu referuar t riut Umar Faruk Abdulmutallab, tashm t arres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

SHBA, rikthehet frika e sulmeve terroriste në avionë

Nj pasagjer n avionin e linjs ajrore Amsterdam-Detroit ka arritur shkaktoj panik n bordin e avionit me 278 pasagjer gjat kohs q ky i fundit ishte ende n fluturim. Umar Faruk Abdulmutalab, q dyshohet t ket lidhje me Al Kaedn, u prpoq t shprthente nj bomb reth 20 minuta prpara se avioni t ulej n tok.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Obama mbështet ndërtimin e xhamisë në Ground 0

Reagimi “Respekti i liris s besimit na diferencon nga armiqt tan” Presidenti Obama ka mbshtetur planin kontraversial t myslimanve n Nju Jork pr ndrtimin e nj qendre kulturore dhe nj xhamie pran vendit ku ndodhn sulmet e shtatorit 2001, n t cilin u vran m shum se 3 mij persona. Duke thek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama