Rezultate te kerkimit per termin: +Alain +Delon

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.691Z

Alain Delon, burri që dashuronte gratë e bukura

Dashuritë dhe dhimbjet, pendesat dhe keqardhjet, në autobiografinë e tij të parë. Delon vendosi të rrëfehet përmes atyre që ai njeh më mirë: shoqeve, grave, të dashurave. Por në fund, një nga aktorët më të bukur, pranon se vetëm dy prej tyre janë vërtet të rëndësishme, e ëma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.542Z

Shtëpia e Alain Delon dhe Romy Schneider çmim rekord 46 mln €

PARIS- Vendoset një çmim rekord për një shtëpi në Paris, 46 milion euro. Nuk bëhet fjalë për një shtëpi të thjeshtë, por për një apartament tepër luksoz ku jetuan për disa vite cifti më i bukur i kinemasë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.538Z

46 milionë euro për ‘strehëzën e dashurisë’

Apartamenti parisien ku jetuan historinë e dashurisë ikonat e kinemasë Alain Delon dhe Romy Schneider është nxjerrë në shitje.“Çerdhja e dashurisë” së çiftit më të famshëm në vitet 1960 ka një sipërfaqe rreth 780 metra katrorë dhe do të shitet me një çmim rekord, prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.554Z

Sempre e ancora Dolce Vita

Anita Ekberg, krejt bionde, mes fotografëve. Claudia Cardinale e nxirë pas xhirimeve të Gattopardo, duke bërë muhabet plot lezet me Burt Lancaster dhe Alain Delon. E pastaj Charton Eston në Vespa, Clack Gable që ia puth dorën, Audrey Hepburn në Ciampino... Arkivi Luce ka seleksionuar 100 f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.028Z

Roko dhe vëllezërit në Milanon e vitit '60

Java e kinemasë italiane e viteve të rikonstruksionit '50-'70, vazhdon sonte, ora 18.00, në Muzeun Historik Kombëtar me shfaqjen e "Rocco e i suoi fratelli" (Roko dhe vëllezërit) i Luchino Visconti. Është një prodhim italo-frëng i vitit 1960. Interpretojnë aktorët Alain Delon, Renato Sal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.147Z

Ringjallet Zorro

Studio ‘20th Century Fox’ ka vendosur të ringjallë Zorron dhe për këtë i ka ofruar rolin aktorit Gael Garcia Bernal. Pas Antonio Banderasit, Hollywoodi ka rekrutuar një tjetër aktor latin për rolin e kalorësit të maskuar, aventurat e të cilit do të zhvillohen në një të ardhm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.786Z

"Të mos vdes i vetmuar"

Aktori legjendar francez, Alain Delon, ka rrëfyer se “ka humbur pasionin” për botën që e rrethon dhe se kalon shumicën e kohës “duke mos bërë asgjë”, pranë kafshëve shtëpiakë e duke shijuar sa më shum&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama