Rezultate te kerkimit per termin: +Alban +Nimani

Total: 56
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.086Z

Alban Nimani, bën të Bardhë Galerinë

Limani vjen në Tiranë pas prezantimeve në festivale të famshme të artit modern në Cape Town, Mexico City, Romë, Bari dhe Lubjanë me këtë shfaqje. Artisti nga Kosova, Alban Nimani, do ta kthejë në të bardhë Galerinë Kombëtare të Arteve. Të martën më 13 maj ai do të performojë li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.491Z

Alban Nimani largohet nga Asgjë Sikur Dielli

Rok – grupi i njohur “Asgjë Sikur dielli” ka njoftuar nëpërmes të një komunikate për shtyp se kanë ndërruar solistin e grupit Alban Nimani duke sjell në grup, solo këngëtarin e ri, aktorin kosovarë nga “Familja Moderne”, Kushtrim Hoxha. Grupi në komunikatën për shtyp ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.791Z

Alban Bermeta, boksieri më i mirë në Lah Nimani

Vlerësimi 18-vjeçari shqiptar shkëlqen në turneun e zhvilluar në Prishtinë Alban Bermeta fiton çmimin si boksieri më i mirë në edicionin e tretë të turneut ndërkombëtar “Lah Nimani” në boks. Në aktivitetin e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, 18-vjeçari n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.140Z

Alban Nimani vjen në Tiranë me njëmesazh misterioz

TIRANE- Artisti nga Kosova Alban Nimani e konsideron Galerinë e Arteve të Tiranës “si shtëpinë mikpritëse të performancës së tij multidemnsionale, që mban titullin “E bardha”. Shfaqja do të jetë një bashkëli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.427Z

Alban Nimani, kengetari qe erdhi nga bota e piktures

Kur ishte 13 vje, ai mendonte se kishte lindur per muziken klasike. Por iniciativa e Alban Nimanit, vokalistit te grupit “Asgje sikur dielli” u zbeh menjehere ne vitet ’90, atehere kur ai krijoj banden e tij muzikore. Ajo nuk ishte nje orkester klasike. Sapo kishte lindu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.708Z

Alban Nimani: “E bardha”,nxjerr në pah njollat e errëta

Artisti nga Kosova që eksperimenton në mediat e reja dhe muzikën elektronike duke krijuar një lidhje mes shumë zhanreve të muzikës dhe artit do të vij sot në Galerinë Kombëtare të Arteve me një perfomancë të artit modern. N&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.641Z

Ribashkohet ‘Asgjë sikur dielli’

Grupi i mirënjohur kosovar ribashkohet me vokalin Alban Nimani dhe rikthehen në skenë me albumin e ri. Pas një ndërprerje prej 4 vitesh, kur Alban Nimani provoi karieren si solist, grupi ‘Asgje sikur dielli’ vendosi të ribashkohet për të publikuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama