Rezultate te kerkimit per termin: +Albeniz

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.948Z

Nicolas Carla e Cecilia ulen ne nje tryeze

Darke per kater persona ne New York. Ne te njejten tryeze u ulen presidenti francez Nicolas Sarkozy Carla Bruni ish-gruaja e Sarkos Cecilia Ciganer-Albeniz dhe burri i saj i ri Richard Attias. Duket se gjakrat prej vitit 2007 jane qetesuar shume derisa me nje ndjenje te larte civilizimi ciftet j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.451Z

Petrit Çeku, koncert në Prizren për të ndihmuar fëmijët më sindromin down

Kitaristi i mirënjohur kosovar, Petrit Çeku, do të interpretojë në Prizren në kuadër të aktiviteteve që po bëhen për të ndihmuar organizatën e fëmijëve me sindromin down. Çeku do të mbajë një koncert recital më 20 mars, në Shtëpinë e Kulturës ku do të prezantojë vepra të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

“Karmen” shfaqet për 5 ditë në TOB

TIRANë- Nga data 11 deri në 16 Prill, Teatri i Operas dhe Baletit, falë një bashkëpunimi me grupin e mirënjohur italian ‘Balleto del Sud’, do të shfaqin spektaklin “Karmen”, me koreografi të Fredi Francutit nën muzikën e Bizet, Albeniz, Chabrier, dhe Massenet. Disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.134Z

Tirane,“Carmen” sonte në Teatrin e Operas

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill, ora 19:00, baletin "Carmen". Ky balet me 2 akte bazohet në tregimin e Prosper Merimee. Realizimi i baletit "Carmen" është një bashkëpunim ndërmjet Balletto del Sud të Leçes në Itali d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.474Z

Festivali Muzikor i Tiranës, shpall fituesit

 Tre bursa studimi për tre studentët më të mirë të Akademisë së Arteve u ndanë mbrëmjen e së martës, në edicionin e katërt të festivalit "Tirana Music Festival 2009", organizuar nga Academia Musicale di Umbria dhe Akademia e Arteve. Studentët Ledian Semini në kitarë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.854Z

Baleti Carmen vjen në Teatrin e Operës

Vepra Do të ngjitet si bashkëpunim me “Balleto del Sud” të Leçes “Carmen”, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte do të realizohet në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill në bashkëpunim me “Balleto del Sud&r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama