Rezultate te kerkimit per termin: +Alberto +Undiano +Mallenco

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.965Z

Dy gjyqtarët Rosseti e Larrionda largohen nga botërori

Roberto Rosseti nuk është më pjesë e gjyqtarëve që do të arbitrojnë ndeshjet e Botërorit duke filluar që nga çerekfinalet e deri te finalja e madhe e 11 korrikut. Gjyqtari italian ka paguar shtrenjtë gabimin e rëndë të bërë në ndeshjen e zhvilluar në Johanesburg ndërmjet Argjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.286Z

Spanja vuan nga ‘dy topa në fushë’

Nga Express më 27 prill 2011 në ora 09:30 Futbolli spanjoll është goditur nga një valë e re e sjelljeve antisportive me trendin e hedhjes së topave shtesë në fushë për të ndërprerë lojën. Përveç ndeshjeve Osasuna-Real Madrid dhe Real Zaragoza-Getafe, kjo ‘taktikë’ u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.226Z

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.135Z

Sport Liga e Kampioneve Formacionet e mundshme per ndeshjet e te merkures

TIRANE, 21 Tetor /ATSH-AFP/. - Formacionet e mundshme te ekipeve per ndeshjet e javes se 3-te te Liges se Kampioneve qe do te luhen te merkuren jane:E merkure (ora 20.45)Grupi AMalmö (SUE): Wiland - Tinnerholm, Arnason, Bengtsson, Konate - Rodic, Lewicki, Adu, Berget - Djurdjic, RosenbergTrajner:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.338Z

“Zonja e Vjetër” largohet koklartë nga Champions

Torino - Juventusi i thotë lamtumirë Ligës së Kampioneve pas dy përballjeve me Çelsin e Londrës. Superpërballja e mbrëmshme përfundoi në barazim 2-2, rezultat që i jep të drejtën anglezëve të kalojnë në çerekfinale falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë. Juventinët i provuan të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.297Z

Lagerbak: Shqipëria s'na surprizon dot

Trajneri i Suedisë ka shpallur dje 22 lojtarët për ndeshjet me kuqezinjtë dhe Hungarinë Ndeshja e 6 shtatorit, mes Shqipërisë dhe Suedisë, e vlefshme për Grupin 1 të eliminatoreve të Botërorit 2010, do të zhvillohet në "Qemal Stafa", në orën 18.45. Kundërshtari i kuqezinjve, Suedia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.221Z

Barazimi nga frika dhe fati

 Shqipëria e ka nisur me një rezultat pozitiv fushatën kualifikuese për botërorin e vitit 2010, duke barazuar pa gola kundër Suedisë në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”. Ari Han debuton suksesshëm në ndeshjet zyrtare me kuqezinjtë dhe tashmë ka frymëmarrje më të lir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama