Rezultate te kerkimit per termin: +Aldo +Bumcin

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.687Z

DEBATI/ Përlpasja e Eduard Selamit me Aldo Bumçin

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka kritikuar dje kolegun e tij, demokratin Aldo Bumçi, se me qëndrimet e tij po krijonte idenë se opozita është kundër integrimit të vendit në Bashkimin Europian. Debati jo i zakonshëm ndodhi dje gjatë mbledhjes së Komisionit të Jashtëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.006Z

Toponimet, Avokati i Popullit, 5 pyetje per Aldo Bumcin

Avokati i Popullit beri dje te ditur se ka marre nje sere ankesash nga qytetare shqiptare lidhur me ceshtjen e pasqyrimit te toponimeve greke ne dokumentet zyrtare te shtetasve shqiptare dhe bazuar ne to ka nisur proceduren e hetimit administrativ. Ne nje deklarate per mediat thuhet se Avokati i Pop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.024Z

“Fazllic” perplas PD-ne dhe PS-ne

Ceshtja “Fazllic” ka qene serish objekt replikash kete radhe ne rang zedhenesash te Partise Socialiste dhe asaj Demokratike. Zedhenesi i grupit parlamentar te PD-se, Aldo Bumci ka akuzuar kryetarin e PS-se Edi Rama se po shpif ne lidhje me biznesmenin Damir Fazllic. “Edi Rama fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.009Z

Toponimet, Totozani pesë pyetje për Aldo Bumçin

Ministria e Jashtme thotë se po punohet në këtë drejtim dhe pret përgjigje nga pala greke Avokati i Popullit ka dalë dje nëpërmjet zëdhënëses së këtij institucioni, Elona Demollari me një deklaratë lidhur me problematikën e toponimeve të emigrantëve shqiptarë në shtetin fqinj, Gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.870Z

Bumci ne gare per PD-ne e Tiranes

Deputeti Aldo Bumci i shtohet listes se kandidateve per te kryesuar Partine Demokratike te Tiranes. Bumci eshte propozuar nga e njejta zone ku deputet eshte Besnik Mustafaj. Per Bumcin gara eshte pozitive.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.568Z

Tirane, Aldo Bumci merr kreun e PD-se

Aldo Bumci nga mbreme do te jete kryetar i Partise Demokratike te deges se Tiranes. Pas nje debati dhe votimi maratone, ne oret e vona ka perfunduar votimi dhe numerimi i votave, ku me 599 pro zedhenesi aktual i Grupit Parlamentar te PD dhe anetari i kryesise se demokrateve, Aldo Bumci eshte shpallu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama