Rezultate te kerkimit per termin: +Aleko

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.750Z

Kujtohet Aleko Prodani

Kujtohet Aleko Prodani E premte 29 Mars 2013 1249 p styletext-align justify p Kujtohet Aleko ProdaniMe batuten e nipit te Aleko Prodanit Ju thashe ishte shaka qe mban dhe emrin e vete aktorit te madh  ka nisur premiera homazh per te Ish-koleget kane zgjedhur kete menyre per ta perkujtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.762Z

Tete vjet nga humbja e Aleko Prodanit

Këngë dhe humor. Kështu trupa e teatrit në Korçë përkujtoi Aleko Prodanin që edhe minutat e fundit të jetës i kaloi në skenën “Çajupi” Zamira Kita, Marko Bitarku, Albano Prodani iafruan publikut skeçe dhe parod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.485Z

Aleko Minga merr titullin "Akademik Nderi"

Akademia e Shkencave i jep titullin "Akademik Nderi", profesor doktor Aleko Mingës. Në një prononcim për "Ora News", Minga u shpreh se ky vlerësim e ka emocionuar shumë. "Titulli më akordohet nga konsiderata që ka Akademia për punën time", u shpreh ai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.673Z

Aleko Hysa do të operohet falas nga mjekët e Selanikut

19/04/2009  Ai u aksidentua dhe mbeti i paralizuar 2 vjet më parë. Ndërmjetësimi nga prefektja Elfrida Zefi KORÇE- Aleko Hysa 36-vjeçari nga fshati Zëmblak i rrethit Korçë, i mbetur në shtrat i paralizuar që dy vjet më parë nga një aksident rrugor, së fundi do të niset drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.314Z

Te ardhura kriminale kerkohet konfiskimi i pasurise se Aleko Perlesit

Tirane 3 korrik 2015 NOAal- Prokuroria per Krime te Renda kerkon konfiskimin e 6300 m2 toke are te blera me vlere totale 11 milione leke te reja ku brenda saj toke jane edhe tre ndertesa dy me nga nje kat dhe nje me tre katebr br Gjithashtu kerkohet konfisikimi edhe i dy llogarive bankare ne vlere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.343Z

Për herë të parë organizohetfestivali “Aleko Prodani”

KORÇË- Festivali Mbarëkombëtar i Komedisë “Aleko Prodani” pritet të jetë një nga ngjarjet më të rëndësishme të sezonit artistik në teatrin “A. Z. Çajupi” në Korçë. Drejtoresha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.294Z

Lulzim Basha, je si epitaf i Aleko Prodanit

Drejtori i Qendrës Kulturore Tirana i drejtohet kryetarit të Bashkisë, pasi i ka komunikuar ndërprerjen e kontratës Z. Basha, ju po bëni shaka me punën         Nga Kiço Londo Jam para jush sot, jo thjesht për të bërë një njoftim, por për të bërë një deklaratë, e cila buron

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama