Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksandr +Biberaj

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Biberaj: Berisha e ktheu PD-në inekzistente

Antari i kryesis sulmon udhheqjen: Humbi betejn me korrupsionin Riaktivizohen zrat e mendimit ndryshe brenda Partis Demokratike. Antari i kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj, pas nj pushimi t prkohshm sht rikthyer srish n arenn politike pr t atakuar srish dhe pr t krkuar kt her konstituimin e forumeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Biberaj: Presidenti t zgjidhet nga populli

Deputeti i Partis Demokratike, njkohsisht zv.President i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Aleksandr Biberaj, mbshtet zgjedhjen e Presidentit t Republiks nga populli, duke e konsideruar kt si mnyrn m t mir dhe m demokratike. N nj prononcim pr mediat, z. Biberaj thekson se zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Biberaj: Reforma zgjedhore dhe ajo nё drejtёsi prioritetet kryesore tё maxhorancёs

Deputeti i Partis Demokratike, Aleksandr Biberaj deklaroi sot se gjat vitit 2008 priten reforma edhe brenda PD-s, q kryesisht do t synojn n ndarjen e mandateve t ekzekutivit nga mandatet politike, si dhe prgatitjen pr zgjedhjet parlamentare t vitit 2009. Biberaj theksoi se "reforma n sistemin e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Mblidhet komisioni hetimor pr Durrs-Kuks

N nj koh q maxhoranca ka thirrur Kreyeprokurorin Theodhori Sollaku pr t dshmuar mbi akuzat q rndojn mbi t, opozita kmbngul n hetimin e ish-Ministrit t Transporteve Lulzim Basha. Nj komision hetimor q do t hetoj tenderin e rrugs Durrs-Kuks-Morin sht mbledhur kt paradite. Ky komision hetimor kryesohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Topi n Asamblen e KE-s pr Kosovn

Presidenti Bamir Topi do t jet t martn n Asamblen e Kshillit t Europs, ku do t mbaj fjaln e tij dhe pritet q n qendr t saj t jet zgjidhja e statutit t Kosovs. Dje jan nisur pr t marr pjes n kt sesion t asambles, delegacioni shqiptar i drejtuar nga Aleksandr Biberaj, q sht dhe nnkryetar i delegacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Opozita kundrshton ngritjen e centraleve brthamore

Opozita sht kundr ndrtimit t nj centrali brthamor n Shqipri. Kt e deklaroi nnkryerai i Grupit Parlamentar Socialist Erion Brae. N nj konferenc pr shtyp ai u shpreh se veprime t tilla duhet t ndrmerren pas shprehjes s plqimit t qytetarve me an t referendumit. Sipas zotit Brae, ndrtimi i n centrali br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Shehu: Jo dy poste për zyrtarët e organizimin

Debati Biberaj: Kam krkuar ndarjen e mandateve q n vitin 2005 Dy ditt e fundit, pikrisht n prag t zgjedhjes s Kryesis s re dhe Sekretariatit t Partis Demokratike, kan nisur edhe debatet e brendshme n lidhje me ndarjen ose jo t posteve partiake me ato qeveritare. N nj prononcim pr “Shqip&rdquo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama