Rezultate te kerkimit per termin: +Ali

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.414Z

Ali Larter shtatzënë

Aktorja amerikane, Ali Larter, e cila është e martuar me aktorin dhe shkrimtarin Hayes MacArthur, ka njoftuar përmes revistës “People”, se është shtatzënë. Ajo pret fëmijën e saj të parë. “Ali dhe Hayes janë shumë të lumtur që do të bëhen prindër”, ka thënë zëdhënësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.867Z

Për Ali pashë Tepelenën

Nga Faik Konica Shkruar më 1910 Ishim mësuar të shohim të shara kundr’ Ali pashës të Tepelenit në shkrimet të Frënqve e të Turqve. Numëri 4 i gazetës “Drita” qi del në Bullgari na dëfton se këtej e tutje, në të sharat e huaja, do të shtohen edhe këlbazat e zaptiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.934Z

Rikthehet Ali G

Sacha Baron Cohen do të interpretojë sërish rolin e Ali G dhe xhirimet për filmin e ri kanë nisur tashmë. Aktori 42-vjeçar është parë në Los Angeles duke xhiruar një skenë në pishinë, i rrethuar nga vajza të bukura me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.241Z

Shuhet legjenda Muhamed Ali

brbrBota e sportit vishet me te zeza per humbjen e atij qe konsiderohet jo vetem si boksieri por edhe sportisti me i madh i shekullit te fundit Muhamet Ali Ish-Kampioni i botes ne peshat e renda nderroi jete ne moshen 74-vjecare si pasoje e problemeve ne frymemarrje te perkeqesuara nga semundja e Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.741Z

Vdiq veprimtari Ali Aliu – Kelmendi

Në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Aliu Aliu-Kelmendi nga Presheva. Ali Aliu ishte pjesëmarrës i Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare që nga viti 1941. Ishte një ndër ekonomistët e parë shqiptarë në Kosovë. Ali Aliu ishte veprimtar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.746Z

Tirane perkujtohet Ali Podrimja

Vetem pak dite pasi gjeniu i letrave shqipe Ali Podrimja, u nda ne menyre te parakoheshme dhe te papritur nga jeta ne moshen 69-vjeçare, ne nder te jetes dhe vepres se tij u zhvillua nje mbremje poetike dhe muzikore ne ambientet e Teatrit kombetar te Operas dhe Baletit ne Tirane, e tit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.731Z

Babar Ali

Rreth pesë orë me autobus nga Kalkuta ndodhet një ndërtesë e vjetër prej çimentoje, e mbuluar nga tabela të shkatërruara me slogane marksiste, reklama për filma me aksion, apo këshilla seksuale për çiftet që duan të kenë një fëmijë. Brenda, në një dhomë të vogël dhe të errë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama