Rezultate te kerkimit per termin: +Alija

Total: 391
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.224Z

Geci dhe Alija refuzojnë aktakuzën

Nga Express më 14 mars 2011 në ora 15:41 Dy ish udhëheqësit e UÇK-së, të akuzuar për tortura ndaj civilëve gjatë luftës në Kosovë janë deklaruar të pafajshëm në fillimin e gjykimit të tyre në Prishtinë. Të akuzuarit Sabit Geci dhe Riza Alija, gjithashtu janë përmendur edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.825Z

Masakra e Tivarit, Alija i përgjigjet kryeministrit Berisha

Ish presidenti Ramiz Alija i eshte pergjigjur shkurt deklarates se fundit te kryeministrit Berisha për masakrën e Tivarit gjate promovimit te librit te tij. "Kam një të keqe të madhe, që desha të ta them, unë nuk e dëgjoj Berishën", tha Ramiz Alija. "Jeta ime" e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.341Z

Alija E vrava se nuk kisha zgjidhje tjeter

E vrava në vetëmbrojtje sepse nuk kisha zgjidhje tjetër, ka qenë kjo deklarata e Gëzim Aliajt nga fshati Vukël, i arrestuar tre ditë më parë nën akuzën për vrasje me paramendim, pasi ka vrarë Gjovalin Vuçinaj dhe ka plagosur Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.263Z

Kutia e ndihmës së shpejtë, specialisti Alija: E domosdoshme kur ambulanca vonohet në vendngjarje

TIRANË-Specialistit i policisë rrugore Ismail Alija në një intervistë për News24 shprehet se kutia e ndihmës së shpejtë po kërkohet pasi është konstatuara që në disa raste mjetet e ambulancës kanë ardhur me vonesë dhe është rrezikuar deri në humbjen e jetës së personave të dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.583Z

Robert Alija, prezanton projektin “Hijena dhe minj” në ekspozitën “Onufri”

Në kuadrin e ekspozitës së përvitshme të artit bashkëkohor “Onufri” që zhvillohet në Galerinë Kombëtare të Arteve, nga 24 Dhjetor, 2009 deri me 25 Janar, 2010 po prezantohen projektime të titulluara “Hijena dhe minj” nga Robert Alija, i cili e ka marrë ngacmimin nga vënia n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.638Z

Fier, sherr për prona, plagosen dy persona

Pronat kanë rikthyer dhe njëherë konfliktet në Fier. Mësohet se dy persona janë goditur me sende të forta duke mbetur të plagosur rëndë. Shtetasit Ferim Alija , 54 vjec dhe Daniel Alija, 18 vjec janë goditur nga persona të tjerë si rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.341Z

Shteti nuk më mori në mbrojtje duke më detyruar të kryej vrasjen

Gëzim Alija Ndoshta kjo mund të jetë thjeshtë një justifikim për të përfituar lehtësira gjatë gjykimi. Por Gëzim Aliaj, i cili katër ditë më parë vrau dhëndrin e tij Gjovalin Vuçinaj dhe plagosi një shtetas tjetër ka dëshmuar para trupit gjykues se viktima e tij e kishte kërcën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama