Rezultate te kerkimit per termin: +Alisa +Gjoni

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.443Z

Frika nga shndërrimi në femër

  Alisa Gjoni, balerina që interpreton një rol mashkullor, dr. Kopeliusin. Alisës i është dashur të ngrejë në ajër kolege dhe të heqë frikën, mos qenia femërore i tradhton personazhin Një copëz magjie ishte ajo që solli këtë fund viti në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Një mbrëmje plot pasione diplome

Balloja e diplomës, nën koreografinë e Ilir Kernit vjen si një bashkëpunim mes Kosovës dhe Shqipërisë në datat 14-15-17 mars në skenën e TOB Në një konvikt nxënësesh, vajzash të reja, organizohet Balloja e Diplomës dhe me këtë rast ftohen të festojnë në ditën e diplomimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.150Z

La Sylphide / Baleti përrallor rikthen në TKOB në fundjavë, projektin Edukimi përmes artit

TIRANË, 12 Nëntor / ATSH - Klajdi Musabelliu / - "La Sylphide", premiera e baletit klasik, ajo e sezonit artistik që lam pas verës (27 dhe 28 mars 2015), e cila erdhi me një koreografi krejt të re në drejtimin e vetë drejtorit të Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansablit Popullor,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama