Rezultate te kerkimit per termin: +Allah

Total: 242
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.337Z

Kur Bibla i drejtohet Zotit me Allah

Autoritetet malajzeze kane terhequr nga tregtimi ne vend mbi 20 mije kopje bible pasi ne tekstin e tyre “Zotit” i referohen me fjalen “Allah”. Ngjarja ka sjelle edhe reagimin e minortitetit te krishtere ne vendin aziatik. Kristianet mbrohen me faktin qe ne gjuhen m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.456Z

Të krishterët në Malajzi nuk heqin dorë nga fjala Allah

Udhëheqësit e komunitetit të krishterë në Malajzi refuzuan sot që t’i japin fund përdorimit të fjalës Allah për Zotin, përkundër sulmeve të ndërmarra kundër kishave, të cilat kanë shtuar brengën për minimin e të drejtave të pakicave ne këtë shtet me popullatë shumicë mysli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.168Z

Imamët mallkojnë Ben Blushin: O Allah, dënojë se tallet me myslimanët

Ka dështuar seanca e radhës ndaj imamëve të vetëshpallur, të akuzuar për rekrutim të luftëtarëve për të luftuar pranë ISIS në Siri dhe Irak. Këtë të martë, imamët kanë braktisur sallën e gjyqit tek Krimet e Rënda, pasi relatorët e çështjes kanë refuzuar pranimin e kërke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.689Z

A e përdori qëllimisht fjalën Allah, ministri i Jashtëm grek, Kotzias?

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias gjatë konferencës për shtyp me ministrin Bushatin, veç lapsusit të emrit ku iu drejtua Ditmir Bushatit me fjalët “Faleminderit Dhimitër”, përdori edhe fjalën Allah dhe jo Zot. “Allahu na ka dërguar të bashkëpunojmë në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.009Z

Arabi këndon ilahi shqip ‘Lufto për Allah’ (Video)

Një video që është shpërndarë në rrjetin e Facebook-ut po bën bujë në internet. Në video shfaqet një libian i cili këndon ilahi shqip titulluar “Lufto për Allah”. Arabi nga Libia duke kënduar Ilahin Shqip ‘L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.673Z

Foto/ Monstra e Nisës, profili i një bajge që vriste për Allah

Mohamed Lahouaiej Bouhlel ishte tipiku i njw plere pseudo-mysliman qw pinte alkool, merrte droge, hante mish derri, rrihte gruan, nuk shkonte në xhami, nuk lexonte Kur-anin... por vriste në "emër të Allah-ut". Kushëriri i autorit të masakrës në Nisë ka folur për mediat duke e cilësuar at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.671Z

Kalifi i rebelëve islamikë, thirrje muxhahedinëve edhe në shqip: Për Allah, ne do të marrim hak

Irak Kreu i grupit rebel islamik ISIS, i emëruari Kalif i Shtetit Islamik ndërmjet Irakut dhe Sirisë, i është drejtuar myslimanëve në gjithë botën me një mesazh zanor, përkthyer në pesë gjuhë: anglisht, rusisht, frëngjisht, gjermanisht por, edhe shqip. Mesazhi i shpërndarë në inte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama