Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadore

Total: 1677
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.108Z

Komisioni miraton 4 ambasadore

Mbyllet procesi i plotesimit te perfaqesimit me ambasadore te Shqiperise.Vakumi i perfaqesimit diplomatik per shume muaj perfundoi me miratimin e 4 emrave te fundit per ambasadore ne Rusi, Hollande, Egjipt dhe Indi nga komisioni i jashtem, ku opozita nuk morri pjese per shkak te kundeshtimit te proc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.931Z

Vlora Çitaku dekretohet ambasadore në SHBA

Vlora Çitaku është dekretuar si ambasadore e re në Amerikë. Ajo tani mund të konsiderohet zyrtarisht si ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Se Çitaku ka marrë agremanin diplomatik nga Departamenti i Shtetit në SHBA, për Klan Kosovën e konfirmon Zëvendësministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.758Z

Tre kandidate per ambasadore

brbrIsh-kreu i Drejtorise se Pastrimit te Parave Gent Gazheli pritet te jete ambasadori i ardhshem ne Turqi Por gjate seances degjimore ne Komisionin e Jashtem deputeti i PD Aldo Bumci i vuri ne dukje mungesen e pervojes ne diplomaci Po kesaj kritike nuk iu pergjigj as vete kandidati dhe as deputet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.154Z

Shqiperia pa ambasadore

Shqiperia eshte pa ambasadore ne vende me rendesi strategjike per te ardhmen politiko ekonomike te vendit.Per arsye qe nuk behen te ditura vendit tone i mungojne ambasadoret nder te tjera ne Gjermani,Rusi,Kosove e Serbi nderkohe qe opozita ia faturon kete konfliktit Egzekutiv – Presidence.Per mazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.509Z

Skarlet Johanson tërhiqet si ambasadore humanitare

Lindja e Mesme Shoqata Oxfam kritikoi rolin e saj si figurë reklame për një kompani izraelite Aktorja Skarlet Johanson (Scarlett Johansson) dha dorëheqjen si ambasadore për organizatën humanitare Oxfam mes një sherri për mbështetjen e saj për një kompani izraelite e cila operon në Bregun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.934Z

Çitaku dekretohet ambasadore në SHBA

Vlora Çitaku është dekretuar si ambasadore e re në Amerikë. Ajo tani mund të konsiderohet zyrtarisht si ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Se Çitaku ka marrë agremanin diplomatik nga Departamenti i Shtetit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.663Z

Kjo është pasuri prej ambasadore!

Në Washington ambasadore e Shqipërisë është ish-drejtoresha ekzekutive e Dhomes Amerikane te Tregtisë Floreta Luli (Faber). Si rregull ajo duke qenë edhe nënshtetase amerikane, edhe shqiptare, nuk ka pse të jetë ambasadore, pasi interesat e cilit shtet do të mbrojë ajo më parë ! Po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama