Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Donald +Lu

Total: 2115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.033Z

Ambasadori Donald Lu takime me Bashën, Tahirin e Ramën

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka zhvilluar ditën e sotme takime me disa nga krerët e politikës. Në orët e pasdites, ambasadori amerikan ka mbërritur në ambientet e Ministrisë së Brendshme ku për rreth një orë ka zhvilluar një takim kokë më kokë me ministrin Sajmir Tahiri. Nuk ka inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Ambasadori Donald Lu takon Metën në Kryesinë e Kuvendit

Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim në Kryesinë e Kuvendit me kreun e saj Ilir Meta. Sipas burimeve të pakonfirmuara, ky takim vjen pas marrëveshjes së mazhorancës dhe opozitës për miratimin e ligjit të dekriminalizimit. 23 nëntor 2015 (gazeta-Shqip.com) Ky shkrim Ambasado

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.494Z

Ambasadori Donald Lu takon presidentin Ilir Meta

Ambasadori i SHBA Donald Lu  ka zhvilluar këtë pasdite një takim me Presidentin e sapo zgjedhur Ilir Meta Ky është takimi i parë zyrtar i Ilir Metës president me ambasadorin Donald Lu. Nuk ka një njoftim zyrtar për takimin e tyre, po mendohet se pjesë e bisedës është reforma në dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.174Z

Videoskandali, reagon ambasadori Donald Lu: E rëndë dhe skandaloze

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu, e quan skandaloze dhe të rëndë videoskandalin e publikuar mbrëmjen e djeshme në emisionin "Të Paekspozuarit" në Ora News. "Ngjarja e kryebashkiakut Shukri Xhelili e rëndë dhe skandaloze. Kryebashkiakët duhet të jenë më të përgjegjshëm", tha Lu nga F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.901Z

Ambasadori Donald Lu per dekriminalizimin

brbrNuk flet nje shqipe te perkryer letrare Por kur eshte fjala per fakte te renda qe lidhen me klasen politike Ambasadori amerikan Donald Lu eshte i qarte dhe i drejtperdrejte ambasada ka zbuluar kandidate me rekorde te dyshuara kriminale te cilet nuk duhen lejuar te garojne ne zgjedhjet e 21 qersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.455Z

Ambasadori Donald Lu ne Vore

brbrNe jemi ketu per te mbeshtetur qytetaret shqiptare dhe te drejten e tyre per zgjedhje te lira dhe te ndershme Keto komente ka bere Ambasadori i SHBA-se ne Tirane Donald Lu gjate vizites ne nje qender votimi ne Vore Diplomati amerikan bisedoi me komisionere dhe votues per procesin e votimit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.443Z

Drejtësia, Kongresmeni Eliot Engel dhe ambasadori Donald Lu takim me Bashën

Kongresmeni Eliot Engel po zhvillon një vizitë në Shqipëri, ndërsa së bashku me ambasadorin amerikan Donald Lu po zhvillojnë një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Tepër të shqetësuar nga strategjia e bojkotit të miratimit të ligjeve për implementimion e reformës në drejtësi nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama