Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorin +Arvizu

Total: 1340
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.905Z

Nishani pret në Presidencë, ambasadorin Arvizu

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka pritur në një takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu. Takimi nisi rreth orës 11:00 dhe zgjati per rreth 40 minuta. Ambasadori Arvizu, shoqerohej nga zevendesmabasadori, i cili sapo ka marre detyren ne  Tirane. Ne mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.847Z

Topalli pret ambasadorin Arvizu

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti në një takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Alexander Arvizu. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti në një takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.928Z

Nishani pret ambasadorin amerikan, Aleksandër Arvizu

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Aleksandër Arvizu është takuar sot me Presidentin e vendit, Bujar Nishani. Takimi i parë mes dy zyrtarëve të lartë vjen vetëm pak ditë pas dekretimit të kreut të ri të SHISH, dekret ky që sipas reagimeve të para, nuk është pritur mirë ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.579Z

Ministrja Nikolla takohet me ambasadorin Arvizu

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu. Ministrja Nikolla i shprehu mirënjohjen për mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në fushën e arsimit, duke vlerësuar bashkëpunimin e sukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.907Z

Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, Alexandwr  Arvizu

Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shpejtë i Tiranës. Ai u prit në një takim nga kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili e nderoi atë me Kullën e Sahatit, si një figurë që ka dhënë kontribut të madh në avanci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.694Z

Kryeministri Berisha takon ambasadorin Arvizu

Kryeministri Berisha është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu. Takimi është zhvilluar në kryeministri ndërsa ende nuk dihet qëllimi i takimit mes kryeministrit dhe diplomatit amerikan.   Nd&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.502Z

Rama takim me ambasadorin Aleksandër Arvizu

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me ambasadorin e SHBA-së në vendin tonë Aleksandër Arvizu. Takimi ka nisur rreth 20 minuta më parë në Kryeministri ndërsa ende nuk dihet tema e diskutimeve. Ky është takimi i parë për këtë vit mes kryeministrit Rama dhe ambasadorit amerikan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama