Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorin +Philip +Reeker

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.623Z

Ahmeti pret sot ambasadorin Reeker

Ali Ahmeti do te prese sot ne seline e BDI-se ne Tetove, ambasadorin amerikan ne Maqedoni, Philip Reeker, me te cilin do te diskutoje per ceshtjet shqiptare. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave Ahmeti do te njohe diplomatin me kerkesat qe BDI i ka paraqitur qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.720Z

Reeker Zgjedhjet me te mirat

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kroaci, Presidenti i Republikës Bujar Nishani u takua me Zv.ndihmësin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Ambasadorin Philip Reeker. Në njoftimin e shpërndarë nga Presidenca thuhet se Ambasadori Reek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.723Z

Nishani, Reeker: Zgjedhjet e 23 qershorit tregojnë pjekurinë e popullit dhe klasës politike shqiptare

01-07-2013 / Gazeta 55 Kreu i shtetit shqiptar, Bujar Nishani u takua në Zagreb me Zёvendёsndihmёsin e Sekretarit amerikan tё Shtetit, Ambasadorin Philip ReekerNё ditёn e dytё tё qëndrimit nё Kroaci, Presidenti i Republikёs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.719Z

Nishani takon Reeker në Kroaci:Ndarja e pushteteve, jetsore pr nj demokraci funksionale

N ditn e dyt t qndrimit n Kroaci, Presidenti i Republiks Bujar Nishani u takua me Zvendsndihmsin e Sekretarit amerikan t Shtetit, Ambasadorin Philip Reeker. Ambasadori Reeker shprehu urimet pr zgjedhjet e 23 qershorit, t cilat i vlersoi si m t mirat t zhvilluara n Shqipri. Presidenti Nishani, pasi v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.161Z

Reeker: Nacionalizmi rrezik, për21 janarin prisnim llogaridhënie

Të tjera rreth shkrimit Reeker me Panaritin:Rëndësi paqja në rajon Lajçak, kritika për Berishën LEXONI INTERVISTEN E PLOTE TIRANE -"Gjeografia është ajo që është, ashtu sikurse historia është ajo që është. Retorika nacionaliste shpërqendron interesat kryesorë të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.766Z

Reeker, Harxhi: Zgjedhjet të demonstrojnë pjekurinë demokratike të një vendi anëtar të NATO-s

Zv.Ministrja e Jashtme e Shqiperisë, znj. Edith Harxhi zhvilloi sot në Shkup një takim me Zv/Ndihmës Sekretarin e SHBA-ve, Ambasadorin Philip T. Reeker. Zoti Reeker dhe zonja Harxhi diskutuan mbi ecurinë pozitive të ministerialit të sotëm të Kartës së SHBA- Adriatikut A5, që u zhvillua n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.814Z

Reeker Zgjedhjet ne Shqiperi te demonstrojne pjekurine demokratike te nje vendi te NATO-s

Zgjedhjet në Shqipëri të demonstrojnë pjekurinë demokratike të një vendi të NATO-s. Ka qenë ky mesazhi i Zv/Ndihmës Sekretarin e SHBA-ve, Ambasadorin Philip T. Reeker gjatë një takimi në Shkup me Zv.Ministren e Jashtme të Shqip&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama