Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorja +Britanike +Zgjedhjet

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.919Z

Ambasadorja britanike: Zgjedhjet, të rëndësishme për integrimin

Në prag të zgjedhjeve të 8 majit, ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona McIlwham, i ka bërë apel politikës shqiptare, duke kërkuar realizimin e zgjedhjeve në mënyrë sa më të ndershme dhe profesionale. Ajo ka thënë se këto zgjedhje janë shumë të rëndësishme për Shqipërinë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.920Z

Ambasadorja Britanike Zgjedhjet e suksesshme lokale jetike per integrimin ne BE

Ambasadorja Britanike në Tiranë, Fiona McIlwham vlerëson se zgjedhjet lokale janë tepër të rëndësishme. Në një deklaratë për media, diplomatja angleze, shprehet se realizimi i zgjedhjeve të suksesshme në Shqipëri, ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.809Z

Ambasadorja britanike Dialog te ndergjegjshem politik

Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham theksoi dje se prioritetet e Shqiperise ne kendveshtrimin e Britanise se Madhe jane mbeshtetja e demokracise qeverisja e mire dhe shteti ligjor. Duke mirepritur lajmet se te gjitha partite jane regjistruar per zgjedhjet lokale ajo nenvizoi se ajo cka eshte me e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.916Z

Ambasadorja britanike: Zgjedhjet pozitive, jetike për anëtarësimin në BE

TIRANË-Në prag të zgjedhjeve vendore, Ambasada britanike në Shqipëri ka apeluar sot për një proces zgjedhor pozitiv e transparent si një mundësi për të forcuar demokracinë në vend dhe mundësi për të arritur në BE. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.502Z

Ambasadorja britanike në Tiranë, McIlwham: Më shumë gra në vendimmarrje

03-11-2011 / Gazeta 55 Ambasadorja Britanike Fiona McIlwham tërheq vëmendjen për mungesën e hapësirave të grave në politikëbërje dhe në vendimmarrje në Shqipëri. Në kohën kur klasa politike diskuton për reformën zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.103Z

Ambasadorja britanike mbështet deklaratën e Bosch

09/09/2009  Shtohen zërat kundër Ramës për bojkotin e punimeve OSBE: Debatet politike bëhen në Kuvend Shtohen zërat që nuk e përkrahin vendimin e Partisë Socialiste për të bojkotuar Kuvendin. Diplomatët e huaj të akredituar në vendin tonë i sugjerojnë kësaj force politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.985Z

Ambasadorja britanike: Zgjedhjet lokale janë të rëndësishme për qytetarët

07-05-2011 / Gazeta 55 Fiona McIlëham deklaron se zgjedhjet që mbahen nesër duhet të tregojnë profesionalizëm dhe integritet për të çuar përpara integrimin Evropian të Shqipërisë Ambasadorja Britanike në Tiranë, Fion

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama